Sabaton odpala historyczny kanał na YouTube

Lubicie historię? Od teraz może być wasza ulubiona dziedzina wiedzy – pod warunkiem, że jesteście fanami Sabaton. Szwedzka kapela lada dzień uruchomi autorski kanał historyczny na YouTube.

Patrząc na ich dyskografię, trudno oprzeć się wrażeniu, że to najlepiej zorientowany w tematach historycznych zespół na świecie. W swoich metalowych pieśniach członkowie Sabaton opowiadają przede wszystkim o wielkich wojnach, bitwach i powstaniach (np. o powstaniu warszawskim), przy czym nie sposób odmówić im znajomości szerszego kontekstu.

Swoją wiedzę z dziedziny historii Sabaton przekaże fanom w sposób pozamuzyczny. Zespół poinformował, że otwiera kanał YouTube. Znajdą się na nim pogłębione wywody na tematy, którym poświęcone są poszczególne utwory grupy. Każdy z odcinków ma być konsultowany z historykami.

Zapowiedź kanału udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: wkrótce Szwedzi otworzą również nowy rozdział własnej historii. Zespół zapowiedział, że w 2019 r. wyda nowy album.

– Jesteśmy na etapie nagrań – informował niedawno Joakim Brodén, frontam Sabaton.

Ostatni album szwedzkiej formacji , „The Last Stand”, ukazał się w 2016 r. Co ciekawe, począwszy od 2005 r. i debiutanckiej płyty „Primo Victoria”, Sabaton nigdy nie kazał fanom czekać na nowe wydawnictwo dłużej niż 2 lata. Dlaczego tym razem okres oczekiwania jest dłuższy?

– Trasa promująca „The Last Stand” wywiodła nas dosłownie wszędzie – w niedawnym wywiadzie dla TV War tłumaczył Brodén. – Wcześniej nie graliśmy tak dużo w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej i w Azji, dlatego byliśmy w stanie wydawać płyty co 2 lata. Teraz, kiedy gramy też np. w Australii, niestety trochę się to przeciąga.

– Spokojnie. Nie zamierzamy być zespołem, który wydaje album raz na 8 lat – fanów uspokoił lider Sabaton.

Przypomnijmy: Sabaton to jeden z headlinerów powracającego po latach Mystic Festival. Zespół wystąpi drugiego dnia festiwalu – 26 czerwca. Tego samego dnia zagrają też m.in. Within Temptation, King Diamond i Emperor.

Płyty, koszulki, bluzy i pełną ofertę merchu Sabaton znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. pitpony.photography (CC BY-SA 3.0)

Komentarze

Dodaj komentarz