Richard Fortus o Guns N’ Roses: Zespół nigdy nie brzmiał lepiej

Guns N’ Roses nigdy nie brzmieli lepiej niż na koncertach w ramach trasy Not In This Lifetime Tour? Tak twierdzi Richard Fortus, który od 2002 r. jest etatowym członkiem grupy. „Zespół jest bliżej niż kiedykolwiek; każdy jest ekstremalnie skoncentrowany” – przekonuje gitarzysta.

Opinia na temat obecnej formy Guns N’ Roses, którą Richard Fortus wyraził w wywiadzie dla magazynu „Hot Press”, ucieszy polskich fanów zespołu – zwłaszcza tych posiadających bilety na gdański koncert Gunsów.

– Ta trasa przebiła wszystko, z czym miałem wcześniej do czynienia. Zespół jest bliżej niż kiedykolwiek; każdy jest ekstremalnie skoncentrowany – przekonuje drugi gitarzysta Guns N’ Roses, koncertujący wspólnie z Axlem, Slashem i Duffem McKaganem. – To zaszczyt być tego częścią. Zawsze będę z tego dumny – dodaje.

Przy okazji rozmowy z dziennikarzami „Hot Press” Richard Fortus skierował kilka ciepłych słów pod adresem Slasha, który jego zdaniem cały czas się rozwija i na każdym koncercie pokazuje coś nowego.

– Mamy ze Slashem wiele wspólnego – twierdzi Fortus. – Jesteśmy jak dwie spokrewnione dusze, które spotykają się na różnych muzycznych poziomach. Mam do niego mnóstwo szacunku i świetnie się bawię, grając z nim. Najlepsze jest w nim to, że nieustannie szuka czegoś nowego. Wciąż próbuje nowych rzeczy. Każdej nocy gra inaczej i poszerza horyzonty. Współpraca z nim jest bardzo inspirująca.

Korzystając z okazji przypominamy: 27 maja koncertem w Dublinie Guns N’ Roses rozpoczną europejską część trasy Not In This Lifetime Tour. Następnie odwiedzą m.in. Hiszpanię, Niemcy i Wielką Brytanię. W Polsce zameldują się 20 czerwca – na Stadionie Energa Gdańsk. W lipcu z kolei przeniosą się do USA, gdzie będą koncertować aż do początku września.

Trasa „Not In This Lifetime Tour” w sumie obejmie przeszło 50 koncertów. To pierwsze międzynarodowe tournée Guns N’ Roses od czasu Use Your Illusion Tour (1991-1993).

Sprzedaż biletów na polski koncert Gunsów prowadzi agencja Live Nation.

Merch Guns N’ Roses dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Dineshraj Goomany (CC BY-SA 2.0)

https://www.facebook.com/gunsnroses/videos/10155380298083069/

Komentarze

Dodaj komentarz