„Randka w ciemność” Nocnego Kochanka podbiła Oficjalną Listę Sprzedaży

Nocny Kochanek znów może otwierać szampana. „Randka w ciemność”, najnowszy album największych jajcarzy polskiego metalu, jest w chwili obecnej najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce!

Wydając przed dwoma laty „Zdrajców Metalu”, zadebiutowali na 2. miejscu publikowanej przez ZPAV Oficjalnej Listy Sprzedaży. Tym razem jest jeszcze lepiej. „Randka w ciemność”, trzeci album Nowego Kochanka, w najnowszym notowaniu OLiS-u jest na 1. miejscu. Oznacza to, że „Randka w ciemność” jest najchętniej kupowanym wydawnictwem muzycznym w Polsce.

Z „Randką w ciemność” Nocny Kochanek pokonał w zestawieniu m.in. Queen, Dawida Podsiadło, Pawła Domagałę i Palucha. Pełne notowanie sprawdzicie via [link]

Przypomnijmy: premiera płyty miała miejsce 11 stycznia.

Swobodne teksty utworów, które znalazły się na «Randce w Ciemność», skupiają się głównie na przeróżnych formach sztuki kochania. Nie zabrakło również innych, charakterystycznych dla Nocnego Kochanka tematów, z których zespół lubi żartować, czyli alkoholu, zabawy i nawiązań do hermetycznej subkultury metalowej.

– To będzie z jednej strony to samo, co nagrywaliśmy wcześniej, czyli taki heavy metal z jajem, aczkolwiek formuła Nocnego Kochanka pozwoliła nam pójść też w trochę innym kierunku – tłumaczył nam Rober „Kazon” Kazanowski, gitarzysta Nocnego Kochanka, kiedy odwiedziliśmy zespół w podwarszawskim studiu Demontażownia, gdzie powstawała „Randka w ciemność”. – Odskoczyliśmy trochę w stronę hard rocka, trochę w klimaty thrashmetalowe czy powermetalowe. Każdy numer nie będzie taki sam.

Nasz reportaż o powstawaniu „Ranki w ciemność” udostępniamy poniżej.

Na trzeci longplay Nocnego Kochanka fani musieli czekać prawie 2 lata. W tym czasie zespół zdążył zagrać ponad 150 koncertów, wydać koncertowe DVD „Noc z Kochankiem”, a także zdobyć status złotej płyty albumu „Zdrajcy Metalu”. Grupa zgromadziła ponadto rekordowo liczną publiczność na Pol’and’Rock Festival, wyrównując wynik zespołu The Prodigy, którego w 2011 r. słuchało ponad 700 tys. osób.

Obecny skład Nocnego Kochanka tworzą: Krzysztof Sokołowski, Arkadiusz Majstrak, Robert Kazanowski, Artur Pochwała i Artur Żurek.

Komentarze

Dodaj komentarz