Rammstein pracuje nad ostatnim albumem? Richard Kruspe wyjaśnia

Rammstein kończy z tworzeniem nowych rzeczy? Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale Richard Kruspe, gitarowy filar zespołu, tego właśnie się spodziewa. „Z jakiegoś powodu przeczuwam, że to ostatnie nagranie, jakie zrobimy” – mówi Kruspe, komentując prace nad nowym albumem grupy.

Dobre i złe wieści przekazuje fanom Richard Kruspe. Dobra jest taka, że Rammstein, w którym Kruspe od początku jest czołową postacią, pracuje nad siódmym albumem. Zła jest taka, że może to być ostatni krążek, jaki zaserwuje słuchaczom niemiecka ekipa.

– Z jakiegoś powodu przeczuwam, że to ostatnie nagranie, jakie zrobimy – wyznał gitarzysta. – Być może będzie inaczej, ale mam takie przeczucie, dlatego chciałbym dać z siebie 200 proc. na nowej płycie. Kiedy słucham tego materiału, dostrzegam potencjał. Jestem bardzo zadowolony z tego, nad czym teraz pracujemy. Nie mogę doczekać się początku sesji nagraniowych w przyszłym roku.

Warto odnotować, że nadchodzący album – jeśli dojdzie do skutku – będzie pierwszym wydawnictwem Rammsteina od 2009 r., kiedy ukazał się jej ostatni longplay:
„Liebe ist für alle da”.

– Byłem bardzo sceptyczny, jeżeli chodzi o powrót do studia z Rammsteinem – przyznaje Richard Kruspe. – Pracując razem nad ostatnią płytą, mało co się nie rozpadliśmy. To zawsze bardzo stresujący i bolesny proces.

– Zaczęliśmy ok. 2 lata temu i mogę powiedzieć, że granie z chłopakami było czymś bardzo naturalnym i przyniosło nam dużo zabawy – kontynuuje Kruspe. – Od tego czasu stworzyliśmy ok. 30 pomysłów. Pomysłów, nie utworów. W jakiś sposób udało nam się wrócić do początków, do czasów, kiedy do tworzenia nowych rzeczy podchodziliśmy z entuzjazmem. Ostatnimi czasy tak nie było. Wróciliśmy do układu, w którym każdy w zespole jest szanowany. To trochę tak, jak byśmy znowu zaczynali od zera. Jest to ciekawe uczucie.

Kiedy mógłby ukazać się nowy Rammstein, póki co nie wiadomo. Premiera krążka najprawdopodobniej nie odbędzie się wcześniej niż jesienią 2018 r. Pewne jest natomiast, że grupa wymieni całą ekipę producencką, a to oznacza, że nadchodzące wydawnictwo będzie pierwszym albumem Rammsteina, który nie został wyprodukowany przez Jacoba Hellnera (jest to sprawdzona, oficjalnie podana informacja – red.)

Ostatnim wydawnictwem Rammsteina jest koncertowe DVD „Rammstein: Paris” z maja br.

Płyty, koszulki oraz książkę „Rammstein – Die Band” autorstwa Łukasza Dunaja, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Mike Bonitz (CC BY-ND 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz