„Psychosocial” w wersji live. Slipknot z nowym video

W przeddzień premiery filmu „Day Of The Gusano”, dokumentu o swoim pierwszym występie w Mexico City, koncertową wersję „Psychosocial” udostępnia Slipknot. Materiał pochodzi z końca 2015 r.

Oglądając świeżo opublikowane nagranie „Psychosocial”, wnioski nasuwają się same – na koncercie w Mexico City zespół był w doskonałej formie. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego zapis akurat tego gigu członkowie Slipknota postanowili wydać na DVD, ten fragment przynosi odpowiedź.

Nagranie pochodzi z filmu „Day Of The Gusano”, dokumentu poświęconego koncertowi formacji, który w grudniu 2015 r. odbył się w Mexico City. Był to pierwszy występ Slipknota przed meksykańską publicznością. Całość zmontował Clown, perkusista grupy.

Wszystko wskazuje na to, że po „Day Of The Gusano” kolejnego wydawnictwa zespołu nie doczekamy się prędko. W niedawnym wywiadzie dla Metalwani.com Corey Taylor, frontman Slipknota, zapowiedział, że przez najbliższe 2 lata grupa nie zamierza podejmować żadnych działań.

– Dajemy sobie trochę czasu, co jest fajne – stwierdził Taylor. – Czasem musisz to zrobić, żeby pozwolić ludziom za tobą zatęsknić. Taki jest plan na teraz: pozwolić każdemu złapać oddech.

Jak będzie wyglądał muzyczny powrót zespołu?

– Wiem, że chcę stworzyć coś mocnego i brutalnego, żeby być szczerym – o swojej wizji wypowiedział się wokalista. – Chciałbym pójść gdzieś, gdzie jako Slipknot nie byliśmy od bardzo, bardzo dawna. Nie wiem jeszcze dokładnie jaki to kierunek, ale kiedy będzie na to odpowiedni czas, z pewnością będę wiedział.

Przypomnijmy: ostatnia trasa Slipknot (trasa promująca album „.5: The Gray Chapter” – red.) zakończyła się w listopadzie 2016 r. Obecnie Corey Taylor koncertuje wraz ze Stone Sour, swoim drugim zespołem, z którym w czerwcu wydał album „Hydrograd”. Do Europy grupa zawita w listopadzie. Zespół nie ma w planach koncertu w Polsce.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Brian Leli (CC BY-SA 3.0)

Komentarze

Dodaj komentarz