Przystanek Woodstock zagrożony? Policja nie wyda pozytywnej opinii

Czarne chmury zbierają się nad tegorocznym Przystankiem Woodstock. Wygląda na to, że władza znów spróbuje utrudnić organizację wydarzenia, przy czym tym razem przeszkody dla Fundacji WOŚP mogą być znacznie trudniejsze do przeskoczenia niż przed rokiem. Minister Błaszczak już teraz grzmi, że pozytywnej opinii policji dla festiwalu nie będzie.

Czy oznacza to, że Woodstock się nie odbędzie? Nic nie jest jeszcze przesądzone, bo przypomnijmy: już w zeszłym roku komendant lubuskiej policji informował organizatorów o potencjalnych zagrożeniach, sam festiwal został zaś zakwalifikowany do kategorii imprez masowych podwyższonego ryzyka.

Wówczas dla organizatorów oznaczało to m.in. konieczność zatrudnienia znacznie większej liczby służb porządkowych niż pierwotnie zakładano oraz wymóg sprostania dodatkowym obostrzeniom związanym z bezpieczeństwem. Woodstock doszedł jednak do skutku, a krótko po jego zakończeniu Jerzy Owsiak ogłosił, że w 2017 r. impreza znów się odbędzie.

Ale organizacja „najpiękniejszego festiwalu świata” po raz kolejny może być utrudniona.

– W sprawie Przystanku Woodstock już w ubiegłym roku policja negatywnie zaopiniowała to przedsięwzięcie. W tym roku opinia też będzie negatywna – oznajmił Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, goszcząc w programie „Sygnały dnia” na antenie radiowej Jedynki.

– Sam organizator tkwi w przeświadczeniu, że wszystko będzie fajnie, róbta co chceta – dodał szef MSWiA, nawiązując do zwrotu często używanego przez Jerzego Owsiaka, po czym przypomniał o ubiegłorocznym zamachu w Berlinie, w którym zginął Polak, kierowca samochodu ciężarowego.

Temat Woodstocku podczas wizyty ministra Błaszczaka pojawił się nieprzypadkowo. Kilka dni temu dziennikarz Witold Gadowski, komentując zagrożenia terrorystyczne w Polsce, wprost napisał o Woodstocku: „najgorzej chroniona impreza w Polsce”. Wpis udostępniamy poniżej.

Organizatorzy Przystanku Woodstock póki co nie odnieśli się do słów ministra.

Przypominamy: w tym roku festiwal odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Dotychczas potwierdzeni artyści, którzy wezmą udział w wydarzeniu, to m.in. Amon Amarth, The Exploited i Trivium.

Więcej na stronie Przystanku Woodstock [link]

AKTUALIZACJA: Do naszej redakcji trafił list otwarty Jerzego Owsiaka do ministra Błaszczaka. Jego treść w całości przeczytacie via [link]

fot. P. Garbowski

http://static.prsa.pl/a24fba72-0d6c-4937-b13b-60be21bc7f7f.mp4?source=embed

Komentarze

Dodaj komentarz