Problemy z głosem wokalisty Scorpions. Najbliższe koncerty odwołane

Niepokojące wieści przekazuje formacja Scorpions. Niemiecka legenda odwołała wszystkie koncerty, które zostały jej do zagrania w ramach wspólnej trasy z Megadeth. Jako oficjalny powód podano problemy zdrowotne wokalisty Klausa Meine.

„Nienawidzimy takich momentów, kiedy rozczarowujemy naszych fanów, i mamy nadzieję, że wkrótce wrócimy do USA. Nie mieliśmy innego wyboru niż odwołanie reszty koncertów” – w oficjalnym oświadczeniu do fanów zwróciła się grupa Scorpions, która po sobotnim koncercie w Inglewood w Kalifornii przedwcześnie zakończyła wspólną trasę z Megadeth. Wszystko przez problemy z głosem Klausa Meine.

Jak dowiadujemy się z oświadczenia, wokalista Scorpions został skierowany do kliniki w Los Angeles, gdzie pod okiem specjalistów daje odpocząć swoim strunom głosowym. Z informacji podanych przez zespół wynika, że gdyby Meine nie przerwał trasy, mógłby na stałe uszkodzić głos.

Co zatem z występem Schorpions, do którego 1 grudnia ma dojść w gdańskiej Ergo Arenie? Póki co nie mamy żadnych informacji na ten temat. Wciąż czekamy na stanowisko organizatora.

Przypomnijmy: na koncie Scorpions znajduje się rekord frekwencji na polskim koncercie. Grając w 2000 r. w podkrakowskim Pobiedniku, zespół przyciągnął pod scenę blisko 800 tys. fanów. Ostatni polski koncert grupy odbył się 24 czerwca br. na Live Oświęcim Festival. Dzień wcześniej Niemcy odsłonili swoją gwiazdę w Alei Gwiazd w Krakowie, wykonując utwór „Winds of Change”

Koszulki, płyty, a także inne produkty związane ze Scorpions znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Tobias Cohrs (CC BY-SA 3.0)

Komentarze

Dodaj komentarz