Powstała gra o Motörhead. „Lemmy był nią podekscytowany”

Lemmy Kilmister w grze komputerowej? Nie ma rzeczy niemożliwych. Firma Haemimont Games stworzyła grę poświęcona grupie Motörhead, będącą dodatkiem do popularnej serii Victor Vran. Jeśli lubicie rockowo-metalowy klimat i RPG, musicie to sprawdzić!

„Lemmy był podekscytowany tą grą” – wspomina Phil Campbell, gitarzysta Motörhead, przy okazji premiery gry Motörhead Through the Ages.

Najnowsze dziecko firmy Haemimont Games to dodatek do wydanej w połowie 2015 r. gry Victor Vran. Jego uniwersum nawiązuje do historii i wizerunku Motörhead – bo choć w grze nie chodzi o granie szalonych koncertów, a o zabijanie potworów, klimat dodatku został zaczerpnięty z okładek i tekstów zespołu.

– Jestem zachwycony efektem końcowym. Tak jak znam Lemmy’ego, wiem, że on również by był – nie ma wątpliwości Phil Campbell. – Dla każdego fana Motörhead to wspaniała okazja, by połączyć się z zespołem.

– Ta gra żyje i oddycha klimatem Motörhead – dodaje Jens Drinkwater z Global Merchandising Services. – Załoga Haemimont Games przyłożyła się, by dostarczyć graczom prawdziwe, autentyczne przeżycia.

Dodatkowe przeżycia zapewnia ścieżka dźwiękowa gry. Złożyły się na nią utwory Lemmy’ego i spółki, w tym kilka nigdzie niepublikowanych dotąd utworów Motörhead. Ma to stanowić dodatkową zachętę do sięgnięcia po grę.

Gotowi by stawić czoła Królowej Potępionych wraz z najbardziej rock’n’rollowym bandem w historii? Grę znajdziecie na stronie Microsoft Polska.

Trailer udostępniamy poniżej.

Merch Motörhead dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Andreas Lawen (CC BY-SA .3.0)

Komentarze

Dodaj komentarz