Pol’and’Rock z pierwszą pozytywną opinią na temat bezpieczeńśtwa!

Jest pierwsza pozytywna opinia na temat bezpieczeństwa na nadchodzącym Pol’and’Rock Festivalu. Z dokumentacji wydanej przez prezesa spółki Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą wynika, że zabezpieczenie medyczne imprezy jest odpowiednie.

Organizatorzy Pol’and’Rock Festivalu, czyli do niedawna jeszcze Przystanku Woodstock, w ostatnich latach nie mieli łatwo. Kłody pod nogi, które rzucali im państwowi urzędnicy, skutecznie utrudniały organizację imprezy. Również w tym roku organizująca wydarzenie Fundacja WOŚP musi liczyć się z różnego rodzaju obostrzeniami, mogącymi oznaczać dla nich poważne konsekwencje – wizerunkowe, logistyczne i przede wszystkim finansowe.

Póki co jednak Fundacja WOŚĆ ma powody do zadowolenia. Pierwsza opinia, jaką otrzymała, jest jak najbardziej pozytywna. To dokument przygotowany przez spółkę Nowy Szpital w Kostryznie nad Odrą i podpisany przez jej prezesa.

„Działając na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, po rozpoznaniu wniosku organizatora z dnia 8 czerwca 2018 r. oraz po zapoznaniu się z dołączoną dokumentacją, tj. planem zabezpieczenia medycznego imprezy 24. Pol’and’Rock Festival Kostrzyn nad Odrą 2018, wydaję opinię pozytywną dotyczącą organizacji zabezpieczenia medycznego podczas Festiwalu odbywającego się w Kostrzynie nad Odrą w dniach 2-4 sierpnia 2018 r.” – czytamy w dokumencie.

– Bezpieczeństwo uczestników Pol’and’Rock Festivalu jest dla nas najważniejsze – komentuje Maja Studzińska, organizator zabezpieczenia medycznego festiwalu. – Przy zabezpieczeniu medycznym pracować będzie około 300 medyków: lekarzy, ratowników i pielęgniarek. Pracę zabezpieczenia medycznego koordynować będzie zintegrowane Centrum Dowodzenia, co zapewnia maksymalnie krótki czas dotarcia do osoby poszkodowanej na terenie imprez masowych.

– Cieszy nas, że ten pierwszy dokument, którym otwieramy proces opiniowania planu zabezpieczenia, jest pozytywny, co potwierdza nasz profesjonalizm w dbaniu o bezpieczeństwo uczestników festiwalu – dodaje Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP.

Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego kolejna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 r. w Kostrzynie nad Odrą w województwie lubuskim. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Judas Priest, Arch Enemy, Gojira i Soulfly.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować młodym ludziom za ich zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Festiwal jest niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy.

Festiwal nie jest i nie może być finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Komentarze

Dodaj komentarz