Pol’and’Rock w ścisłym finale UK Festival Awards 2018

Pol’and’Rock walczy o prestiżową nagrodę UK Festival Awards 2018. Impreza ma szansę na zdobycie wyróżnienia w kategorii Najlepszy zagraniczny festiwal. „Najpiękniejszy festiwal świata” dotarł do ścisłego finału konkursu.

Nagrody UK Festival Awards po raz pierwszy wręczono w 2004 r. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień, jakimi nagradzane są europejskie festiwale. W UK Festival Awards większość kategorii jest poświęcona angielskim festiwalom, ale istnieje również kategoria stworzona specjalnie dla imprez spoza Wysp. To właśnie w niej nominowany został Pol’and’Rock Festival.

Szansę na nagrodę UK Festival Awards w kategorii Najlepszy zagraniczny festiwal oprócz Pol’andRock Festivalu miał także Opener Festival. To jednak Pol’and’Rock reprezentuje nasz kraj w ścisłym finale konkursu, w którym oprócz byłego już Przystanku Woodstock znalazły się m.in. Hideout Festival, Sziget i Tomorrowland.

„Choć angielska scena festiwalowa należy do najważniejszych na świecie, nie możemy zignorować niezliczonych, wspaniałych wydarzeń, które odbywają się za granicą. Nagroda ma za zadanie ocenić, która najbardziej zasługuje na wyróżnienie” – czytamy w opisie kategorii Najlepszy Zagraniczny Festival.

Po szczegóły zaglądajcie na www.festivalawards.com

To nie pierwszy raz, kiedy rodzime festiwal walczy o UK Festival Awards. O nagrodę wcześniej ubiegały się m.in. Audioriver, Up To Date Festival, a także wspomniany Opener.

Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Podczas dopiero co zakończonej XXIV odsłony Pol’and’Rock wystąpili m.in. Judas Priest, Arch Enemy i In Flames.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować młodym ludziom za ich zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Festiwal jest niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest i nie może być finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Naszą videorelację z Pol’and’Rock możecie obejrzeć poniżej.

fot. S. Aksienionek (Fundacja WOŚP)

Komentarze

Dodaj komentarz