Pogrzeb Dolores O’ Riordan. „Największy hołd dla The Cranberries” w Rosji

Nie milkną echa przedwczesnej śmierci Dolores O’ Riordan. W poniedziałek, 23 stycznia, odbył się pogrzeb wokalistki. Dolores pożegnali fani na całym świecie – m.in. w Rosji, gdzie zorganizowano „największy hołd dla The Cranberries”.

Dolores O’ Riordan zmarła w Londynie, gdzie pojawiła się wraz z zespołem na krótkiej sesji nagraniowej. Jej ciało w hotelowej łazience znalazła sprzątaczka. Okoliczności śmierci artystki są obecnie wyjaśniane. Wyniki śledztwa poznamy najwcześniej w kwietniu.

W poniedziałek, 23 stycznia, odbył się pogrzeb wokalistki. Dolores pożegnali rodzina i przyjaciele. Msza święta odbyła się w kościele w Ailbe. W czasie uroczystości rozgłośnie w Irlandii grały przebój The Cranberries „When You’re Gone”.

Muzycznie wokalistkę pożegnali również fani. „Największy hołd dla The Cranberries” złożyli Rosjanie, którzy zebrali się w Sankt Petersburgu, by tłumnie wykonać superprzebój „Zombie”. Powstałe w ten sposób nagranie zostało udostępnione na oficjalnej stronie The Cranberries. Do tej pory obejrzało je już ponad 16 mln internautów.

„Największy hołd dla The Cranberries” udostępniamy poniżej

Zespół The Cranberries został założony w 1989 r. w Limerick w Irlandii. Dzięki takim hitom, jak „Zombie” czy „Linger” zdobył rozgłos i międzynarodową sławę. Grupa wydała siedem albumów, sprzedając ponad 40 mln płyt.

Dolores Mary Eileen O’Riordan urodziła się w Ballybricken w hrabstwie Limerick jako najmłodsze z siedmiorga rodzeństwa. W 1994 r. poślubiła Dona Burtona, byłego kierownika tras koncertowych zespołu Duran Duran. Miała z nim trójkę dzieci. Do The Cranberries O’Riordan dołączyła w roku 1990.

fot. Eva Rinaldi (CC BY-SA 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz