Piotr Banach znów z Hey. Gitarzysta dołączy do grupy na Fayrant

Dobra wiadomość dla fanów zespołu Hey. Przy okazji trasy koncertowej, w ramach której grupa planuje świętować swoje 25-lecie, jej szeregi zasili Piotr Banach – założyciel i wieloletni gitarzysta Heya.

25-lecie Heya, które zespół będzie świętował podczas jesiennej trasy przewrotnie nazwanej Fayrant, zapowiada się wyjątkowo hucznie. Wygląda na to, że wśród zaproszonych gości nie zabraknie Piotra Banacha, człowieka, bez którego Hey prawdopodobnie nie mógłby istnieć – a na pewno nie w obecnym kształcie.

„Wczoraj spotkaliśmy się po latach w starym składzie. Były wspominki, dużo emocji, szczere rozmowy. Rozbroiliśmy ostatnie, mocno zakurzone paczki z materiałami łatwopalnymi – z końcem czerwca na facebookowym fanpage’u Heya pisała Katarzyna Nosowska, odnosząc się do spotkania z Piotrem Banachem.

Spotkanie najwyraźniej okazało się nie tylko oczyszczające, ale i owocne. Teraz bowiem na fanpage’u Heya możecie znaleźć następujący komunikat: „Mamy przyjemność ogłosić, że do naszej jubileuszowej załogi dołącza po wielu latach nieobecności Piotr Banach – założyciel!”.

Etatowym gitarzystą Heya Piotr Banach był w latach 1992-1999. Ostatnim albumem, jaki nagrał z zespołem, była płyta „Hey” z 1999 r. W późniejszych latach grał m.in. w formacjach Indios Bravos i Ludzie Mili. Obecnie wraz z wokalistką Kafi współtworzy duet BaiKa.

Trasa Fayrant, podczas której Piotr Banach dołączy do obecnego składu Heya, łącznie obejmie 7 koncertów w największych halach koncertowych w kraju. Jak zapowiada Hey, koncertów wyjątkowych, wspominkowych, a przede wszystkim emocjonalnych.

Pierwszy koncert w ramach trasy Fayrant odbędzie się 24 listopada na warszawskim Torwarze.

Pozostałe daty oraz szczegółowe informacje o biletach znajdziecie na www.hey.art.pl

Płyty, a także koszulki i przypinki związane z Heyem znajdziecie RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz