Pearl Jam udostępnia nowy singiel. „Dance of the Clairvoyants”

Pierwszy singiel z płyty „Gigaton”, która ma ukazać się w marcu, udostępnia Pearl Jam. „Dance of the Clairvoyants” to jeden z dwunastu nowych utworów napisanych na potrzeby nowego albumu legendy sceny Seattle.

„Gigaton” to zupełnie nowy rozdział w karierze Pearl Jam. Po siedmiu latach od wydania płyty „Lightning Bolt” zespół powraca z nowym materiałem, który jak zapowiadają jego członkowie, pokaże mocno odświeżone brzmienie Pearl Jam.

Zespół opublikował właśnie pierwszy singiel z „Gigaton”. Jeszcze gorący utwór „Dance of the Clairvoyants” pod wieloma względami rzeczywiście zaskakuje. Elektroniczne wibracje, a przede wszystkim momentami zaskakujące partie wokalne Eddiego Veddera – w „Dance of the Clairvoyants” sporo się dzieje.

– [Praca nad] „Dance” była burzą eksperymentów i prawdziwą współpracą – komentuje Jeff Ament, basista Pearl Jam. – Otworzyliśmy pewne drzwi kreatywności i jest to bardzo ekscytujące.

Wcześniej na temat płyty „Gigaton” wypowiadał się Mike McCrady, gitarzysta Pearl Jam.

– Robienie tej płyty było długą podróżą – przyznał McCrady. – Emocjonalnie była to momentami podróż mroczna i zagmatwana, ale była to też ekscytująca i pełna eksperymentów droga do muzycznego odkupienia. Praca z kolegami z zespołu nad „Gigaton” dała mi miłość, świadomość i wiedzę o potrzebie relacji międzyludzkich w dzisiejszych czasach.

Przypomnijmy: z materiałem z płyty „Gigaton” Pearl Jam 13 lipca wystąpi w Krakowie. Koncert odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Płyty Pearl Jam, koszulki oraz inne gadżety związane z zespołem znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Danny Clinch

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV