Ostatni utwór The Cranberries trafił do sieci

Ostatni utwór The Cranberries trafił do sieci. Zespół 26 kwietnia wyda nowy album, po którego premierze zakończy działalność. „In The End” ma być hołdem dla Dolores O’Riordan.

Premierę nowej, ostatniej płyty członkowie The Cranberries zapowiedzieli w pierwszą rocznicę śmierci Dolores O’ Riordan, która na początku 2018 r. zmarła wskutek utonięcia. Album „In The End” ostatecznie ukaże się 26 kwietnia.

Jak wyjaśnia zespół, Dolores O’Riordan krótko przed śmiercią napisała kilka utworów wspólnie z Noelem Hoganem, gitarzystą The Cranberries.

– Zawsze dużo działo się u Dolores. Była na fali, jeśli chodzi o pisanie tekstów – w 2018 r. w wywiadzie dla „The Guardian” opowiadał Hogan.

– Pod względem tekstów nowy album będzie bardzo mocny – zaznaczył muzyk. – Dolores zawsze powtarzała, że trudno jej pisać, kiedy jest szczęśliwa. Mówiła, że jeśli dzieje się u niej coś złego, idzie jej łatwiej. Zrobimy ten album i na tym skończymy. Nie ma sensu ciągnąć tego dalej – podsumował gitarzysta The Cranberries.

Poniżej udostępniamy świeżo opublikowany, wieńczący album utwór „In The End”.

Przypomnijmy: Dolores O’Riordan zmarła 15 stycznia 2018 r. wskutek utonięcia. W chwili śmierci znajdowała się pod wpływem alkoholu.

W 2017 r. roku grupa The Cranberries odbywała trasę koncertową po Europie. Pod koniec maja koncerty zostały jednak odwołane z powodów problemów zdrowotnych O’ Riordan. Stwierdzono u niej zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

O’Riordan urodziła się w 1971 r. w hrabstwie Limerick w Irlandii jako najmłodsze z siedmiorga rodzeństwa. W 1994 r. poślubiła Dona Burtona, byłego kierownika tras koncertowych zespołu Duran Duran. Miała z nim trójkę dzieci. Do The Cranberries dołączyła w 1990 r.

Komentarze

Dodaj komentarz