Organizatorzy Jarocin Festiwalu upamiętnią Roberta Brylewskiego

Postać Roberta Brylewskiego postanowili upamiętnić organizatorzy Jarocin Festiwalu. Twórczość artysty w czasie festiwalu będzie rozbrzmiewać w całym mieście – m.in. na specjalnych koncertach. W stolicy polskiego rocka odsłonięty zostanie ponadto specjalny mural.

„Jeszcze zimą planowaliśmy z Robertem jego udział w tegorocznym festiwalu. W tej chwili nie pozostaje nam nic innego, jak nieść pamięć o jego postaci i dorobku artystycznym” – piszą organizatorzy Jarocin Festiwalu. Jak zapowiadają, wydarzenie przyjmie dodatkowo MOTYW: BRYLEWSKI.

Twórczość Brylewskiego zostanie przekrojowo zaprezentowana w ramach koncertu Pink Freud/Pink Freud Army, podczas którego zaprezentowany zostanie repertuar zespołów Kryzys, Armia i I2RAEL – m.in. z gościnnym udziałem Tomasza Budzyńskiego i Darka Malejonka. Wybrane utwory Brylewskiego przedstawią również finaliści konkursu Jarocińsakie Rytmy Młodych: Agata Karczewska, Distant Nights, Przybył i Radio Slam.

Pierwszego dnia festiwalu, 13 lipca, o godz. 17.00 przy Spichlerzu Polskiego Rocka zostanie odsłonięty mural z wizerunkiem Brylewskiego autorstwa Wilhelma Sasnala. W ostatni dzień Jarocina, 15 lipca, w Kinie Echo odbędą się natomiast projekcje filmów „FALA” i „Powracająca FALA” z udziałem Brylewskiego.

„W trakcie całego festiwalu muzyka Roberta będzie rozbrzmiewać z głośników w całym mieście: z głównych scen między koncertami, a także w klubach, kinie, na placach i uliczkach” – zapowiadają organizatorzy Jarocina i apelują: „Pamiętajmy o Robercie Brylewskim!”.

Przypomnijmy: w tym roku Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca. Ambasadorem tegorocznej odsłony festiwalu jest legendarny punkrockowiec Johnny Rotten, który będzie również główną gwiazdą imprezy. Oprócz byłego członka Sex Pistols w Jarocinie wystąpią m.in. Coma, Lech Janerka i Pink Freud.

Sprzedaż biletów na festiwal trwa na www.jarocinfestiwal.pl

Komentarze

Dodaj komentarz