Oficjalna przyczyna śmierci Dolores O’Riordan ujawniona

Po ponad pół roku od śmierci Dolores O’Riordan poznaliśmy przyczynę śmierci artystki. Wokalistka grupy The Cranberries zmarła wskutek utonięcia. W chwili śmierci znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Wiadomość o śmierci Dolores O’Riordan, która obiegła świat na początku 2018 r., była prawdziwym wstrząsem dla fanów The Cranberries. W sieci pojawiały się różne teorie, m.in. związane z samobójstwem 46-letniej wokalistki. Dziś wiadomo, że miały one niewiele wspólnego ze stanem faktycznym.

Jak poinformowało biuro koronera z Westminster, przyczyną zgonu było utonięcie. Śmierć nastąpiła w wyniku nieszczęśliwego wypadku. O’ Riordan znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku zespół The Cranberries odbywał trasę koncertową po Europie. Pod koniec maja koncerty zostały jednak odwołane z powodów problemów zdrowotnych wokalistki. Stwierdzono u niej zaburzenie afektywne dwubiegunowe.

Dolores Mary Eileen O’Riordan urodziła się w Ballybricken w hrabstwie Limerick jako najmłodsze z siedmiorga rodzeństwa. W 1994 r. poślubiła Dona Burtona, byłego kierownika tras koncertowych zespołu Duran Duran. Miała z nim trójkę dzieci. Do The Cranberries O’Riordan dołączyła w roku 1990.

fot. Eva Rinaldi (CC BY-SA 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz