Nowy utwór Clock Machine. „Double The Time” prosto z Woodstocku!

Gorący materiał z gorącego koncertu Clock Machine na 23. Przystanku Woodstock udostępnia KręciołaTV. „Double The Time” to nowy, premierowy utwór Clocków, którzy wracają po metamorfozie – muzycznej i personalnej.

Jeśli rock’n’roll umarł, oni są jego inkarnacją. Wybuchowi na scenie, niepokorni poza nią. Brzmią jak dzieci Janis Joplin i Red Hot Chili Peppers wychowane w jednej piaskownicy z The Black Keys i alt-J.

Ale Clock Machine od początku podążają własną drogą. Zaczęli tam, gdzie inni dochodzą przez lata. Występowali na Orange Warsaw Festival i Przystanku Woodstock. W międzyczasie zostali finalistami Empik Make More Music i wygrali Festiwal Fama. Zwinęli główne nagrody najważniejszych festiwali rockowych. Zagrali serię tras w klubach i kilkakrotnie pojawili się na zagranicznych festiwalach.

Rok 2017 przyniósł zmiany w składzie Clock Machine i wytężone prace nad następcą albumu „Love” z 2015 r. Przedsmak tego, co znajdzie się na ich nowym wydawnictwie, członkowie zespołu zaprezentowali na tegorocznym Przystanku Woodstock. Wśród nowych numerów, które grupa zagrała licznie zgromadzonym pod małą sceną woodstockowiczom, znalazł się „Double The Time”.

Zapis wykonania „Double The Time” z Wooda udostępniamy poniżej.

– Zrobiliśmy z Piotrkiem taki mały casting. Rozmawialiśmy dużo o tym, jak chcialibyśmy, żeby wyglądało nowe Clock Machine. Stwierdziliśmy, że nie chcemy, żeby Kuba i Michał byli zastąpieni, tylko żeby byli to zupełnie nowi ludzie, którzy wniosą coś zespołu, a nie tylko kogoś zastąpią – o nowych ludziach w składzie Clocków przed woodstockowym koncertem mówił nam Igor Walaszek, głos Clock Machine.

– Nie wiemy, jak będzie wyglądać nowa płyta, nie wiemy, jak będą wyglądać nowe numery. Przychodzimy na salkę, gramy i w zależności od energii, tego, co mamy w głowach i tego, co przeżyliśmy w poprzednich dniach, zależy brzmienie nowych numerów – dodał Kuba Wojtas, nowy gitarzysta Clock Machine, odnosząc się również do nieco spokojniejszego klimatu niedawnego singla „So Slow”: – Nie odcinamy się od rocka. Gramy też rockowe rzeczy, gitarowe rzeczy. Różnie z tym bywa, po prostu

Przypomnijmy: zespół Clock Machine powstał w 2009 r. w Krakowie. Grupa zadebiutowała w 2013 r. albumem „Greatest Hits”. Jej skład tworzą obecnie Igor Walaszek, Kuba Wojtas, Konrad Nikiel, Piotr Wykurz oraz producent Marcin Pater.

Zespół możecie śledzić via [link] Wywiad z Igorem Walaszkiem i Kubą Wojtasem znajdziecie na naszym kanale YouTube.

fot. D.Dylski/WOŚP

Komentarze

Dodaj komentarz