Nowy utwór Chrisa Cornella. Pośmiertny album w listopadzie

Wszystko jasne. Jeszcze w listopadzie czeka nas premiera pośmiertnej płyty Chrisa Cornella. Album promuje nowy, nigdy nieopublikowany utwór nieodżałowanego wokalisty pt. „When Bad Does Good”.

Tak jak można było się spodziewać, pojawienie się w mediach społecznościowych tajemniczych zapowiedzi opatrzonych hasztagiem #WhenBadDoesGood było zwiastunem pośmiertnej płyty wokalisty Soundgarden i Audioslave.

Poznaliśmy datę premiery. Album ukaże się 16 listopada. Znajdzie się na nim 17 utworów wyselekcjonowanych przez Vicky Cornell, wdowę po wokaliście, oraz jego współpracowników spośród utworów Soundgarden, Audioslave i Temple Of The Dog. Będzie to pierwsze wydawnictwo muzyka od czasu jego nieoczekiwanej śmierci w 2017 r.

Świeżo opublikowany utwór „When Bad Does Good” promujący krążek został napisany, nagrany i wyprodukowany przez samego Cornella po tym, a następnie odnaleziony w jego archiwum. Jak informuje Vicky Cornell, „When Bad Does Good” należał do ulubionych utworów wokalisty.

– Od kiedy Chris nagle odszedł, skupiłam całą moją energię w udostępnienie jego muzyki i dziedzictwa fanom z całego świata – komentuje Vicky Cornell. – Czułam, że musimy stworzyć wyjątkową kolekcję, by oddać całą osobowość Chrisa: przyjaciela, męża, ojca, innowatora, poetę i artystę. Jego przestrzenny wokal znalazł drogę do serc wielu osób. Jego głos był jego wizją, a słowa narkotykiem. Ten album jest dla fanów.

Tracklistę oraz szczegóły płyty znajdziecie via [link]

Przypomnijmy: niedawno obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci Cornella. Wokalista zmarł 18 maja 2017 r. w Detroit. Jego śmierć miała charakter samobójczy.

Komentarze

Dodaj komentarz