Nowy teledysk Queens of the Stone Age. „Taniec i headbanging”

Na blisko tydzień przed premierą nowego albumu Queens of the Stone Age dzielą się z fanami klipem do pierwszego singla zapowiadającego „Villians”. Jeśli macie Apple Music sprawdzicie cały – w przeciwnym razie zostaje wam wersja skrócona, która i tak zaprezentuje wam taneczne umiejętności frontmana Queensów.

Rock’n’roll to też biznes, a że Queens of the Stone Age poszli na współpracę z Apple, wyłącznie w Apple Music możecie sprawdzić pełną wersję teledysku do „The Way You Used to Do”, najnowszej produkcji zespołu.

Wersję skróconą udostępniamy poniżej.

W zrealizowanym przez Jonasa Akerlunda z formacji Bathory klipie Josh Homme, głos Queens of the Stone Age, popisuje się tańcem, do którego bynajmniej nie podchodzi beznamiętnie.

– Taniec i headbanging to naprawdę indywidualne sposoby na zatracenie się w muzyce – zauważa Homme i komplementuje producenta klipu: – Kto lepiej połączy te rzeczy od człowieka, który kręcił teledyski dla Madonny i Lady Gagi, a przy tym jest członkiem zespołu Bathory?

Przypominamy: „Villians”, najnowsze wydawnictwo Queens of the Stone Age, trafi na sklepowe półki 25 sierpnia. Co wiemy o krążku?

– Tytuł „Villains” (z ang. „czarne charaktery”) nie jest oświadczeniem politycznym – deklaruje Joshua Homme, głos Queens of the Stone Age. – Nie ma nic wspólnego z Trumpem i całym tym gównem. Powody, że tak zatytułowaliśmy płytę są proste: to słowo wygląda fantastycznie, jest komentarzem do trzech wersji każdego scenariusza: twojego, mojego i tego, co się właściwie stało. Każdy potrzebuje kogoś lub czegoś, jakiegoś czarnego charakteru, przeciwko któremu będzie się buntował. Zawsze tak było. Tego nie da się kontrolować. Jedyną rzeczą, jaką naprawdę można kontrolować, jest to, kiedy odpuścisz.

– Najważniejszym aspektem tego albumu była próba przedefiniowania naszego brzmienia, próba zadania i odpowiedzenia sobie na pytanie, jak powinniśmy brzmieć dzisiaj – dodaje Homme. – Jeśli nie możesz nagrać znakomitej pierwszej płyty, powinieneś się zatrzymać. Jednak jeśli możesz nagrywać świetne płyty, ale twoje brzmienie nie ewoluuje, staje się to parodią oryginalnego brzmienia.

Nowy album Queens of the Stone Age wyprodukował Mark Ronson, ceniony angielski producent, laureat nagród Grammy i Brit Awards.

– Queens zawsze byli jednym z moich ulubionych rock’n’rollowych zespołów – wprost mówi Ronson. – Od momentu, gdy poszedłem do Tower na Sunset i latem 2000 r. i kupiłem „Rated R.”. Było to dla mnie surrealistyczne, że dopuścili mnie do swoich sekretów. Były podczas pracy nad płytą momenty, w których zdawałem sobie sprawę, że oglądam moich muzycznych bohaterów, robiących, co będzie moimi ulubionymi momentami z wszystkich płyt Queens. Możliwość bycia częścią tego była jak spełnienie marzeń. Bardzo ciężkich, mrocznych, ale i cudownych marzeń.

Dyskografię Queens of the Stone Age zamyka „…Like Clockwork” z 2013 r.

Wszystkie albumy zespołu oraz pełen merch zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz