Nowy teledysk Eluveitie. „Metalowy niszczyciel” w drodze

Eluveitie podkręca tempo i dzieli się z fanami przedsmakiem kolejnego albumu. Szczegółów jeszcze nie ma, ale jest pierwszy singiel. „Rebirth” zwiastuje kolejne wydawnictwo szwajcarskiej formacji, która w grudniu ponownie przyjedzie do Polski.

To pracowity okres dla folkmetalowej załogi Eluveitie, wciąż promującej wydany w sierpniu akustyczny album „Evocation II: Pantheon”. Grupa dopiero co wystąpiła w Warszawie; w nabliższych czekają ją kolejne gigi. To jednak nie oznacza, że Eluveitie ogranicza się do grania bieżących koncertów

Na kanale Nuclear Blast, wydawcy Eluveitie, pojawił się nowy klip mocnej, folkmetalowej rewelacji rodem ze Szwajcarii. „Rebirth” otwiera kolejny rozdział.

– Po długim okresie grania akustycznych sesji, a następnie wydaniu wyczekiwanej płyty „Evocation II: Pantheon”, jesteśmy więcej niż podekscytowani następnym stricte metalowym niszczycielem. Od jakiegoś czasu zbieramy pomysły. Tak, pracujemy nad tym – potwierdza Christian „Chrigel” Glanzmann, głos Eluveitie.

– To oczywiście trochę zajmie, zanim wejdziemy do studia – dodaje Glanzmann, zwracając uwagę na zobowiązania koncertowe zespołu. – Żeby jednak nie zmuszać fanów do zbyt długiego czekania, zebraliśmy się ostatnio w legendarnym studiu Newsound, by wyprodukować pierwszy singiel z nowego albumu. Oto „Rebirth” – nasze najnowsze dziecko!

Jak wyjaśnia wokalista, utwór to filozoficzne podejście do tematu pogańskiej duchowości i mitologii, która będzie motywem przewodnim zapowiadanego wydawnictwa, co oczywiście nie dziwi – Eluveitie to w końcu mistrzowie gatunku.

„Rebirth” wyprodukowali Wolfgang Wolman i Oliver Sommer. Utwór odsłuchacie poniżej.

Przypominamy: 20 grudnia w krakowskim klubie Kwadrat Eluveitie po raz kolejny wystąpi w Polsce. W roli supportu zagrają Valkenrag z Tomaszowa Mazowieckiego. Biletów szukajcie na www.knockoutprod.net/sklep

Po merch Eluveitie zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Manuel Vargas Lepiz

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV