Nowy singiel Hellyeah. Premiera płyty latem

Nowy singiel Hellyeah. Zespół opublikował pierwszy utwór z płyty, na której znajdą się ostatnie nagrania zrealizowane z udziałem Vinniego Paula. Album ma trafić do sprzedaży wczesnym latem.

Formacja Hellyeah, w której grał nieodżałowany Vincent Paul Abott, perkusista m.in. Pantery i Damageplan, zamierza wydać przynajmniej jeszcze jeden album. Wydawnictwo będzie zawierało utwory stworzone wspólnie z Vinniem Paulem. Jeden z nich to świeżo opublikowany singiel „333”.

– To Vinnie wpadł na pomysł „333”. Wiele osób może myśleć, że Vinnie był po prostu perkusistą, ale był kimś znacznie większym niż twardym, napieprzającym bębniarzem. Rozumiał produkcję i komponował. Miał duży wkład w proces pisania muzyki – komentuje wokalista Hellyeah Chad Gray.

– Ten utwór był jego dzieckiem. Należał do niego i też od niego wyszedł – podkreśla Gray. – Niestety, kiedy byłem gotowy, żeby napisać tekst, Vinnie odszedł.

– Tekst dotyka uczucia, które dobrze zna większość fanów. Bycie traktowanym jak wyrzutek, bycie ocenianym za wygląd czy ubranie. To przypomnienie dla wszystkich naszych fanów, że niezależnie od wszystkiego zawsze masz miejsce w naszej międzynarodowej, metalowej społeczności – wyjaśnia frontman Hellyeah.

Singiel „333” możecie odsłuchać poniżej.

Szczegóły nowej płyty Hellyeah póki co nie są znane.

Przypomnijmy: Vinnie Paul doszedł do Hellyeah po śmierci brata, gitarzysty Dimebaga Darrella, z którym współtworzył Panterę i Damageplan. Z Hellyeah wydał w sumie 5 albumów.

Wiadomość o śmierci Vinniego Paula obiegła świat w czerwcu 2018 r. Muzyk miał 54 lata.

Komentarze

Dodaj komentarz