Nowy materiał projektu Zeal & Ardor. „Pieśń grabarza”

Michael Gagneux, szerzej znany jako Zeal & Ardor, wypuszcza nowy singiel i zapowiada premierę kolejnego albumu. Czarnoskóry mistrz mocnego crossoveru pozostaje w mrocznym klimacie dark gospel.

Manuel Gagneux w nowatorski sposób łączy ze sobą black metal, blues, soul i gospel rodem z amerykańskich pól bawełny wraz z niewolniczymi spirituals. Artysta przekonuje, że jego celem jest przełamywanie barier – i z takim też założeniem przystąpił do prac nowym albumem.

„Stranger Fruit” ukaże się 8 czerwca. Będzie to trzeci longplay Gagneux po debiutanckim „Zeal and Ardor” oraz świetnie przyjętym „Devis Is Fine”. Krążek zapowiada singiel „Gravedigger’s Chant” ( z ang. „Pieśń grabarza”).

– Naszym założeniem jest jednocześnie poznanie i alienacja – podkreśla Gagneux. – Teledysk do „Gravedigger’s Chant” odwraca role: ludzie znajdują się w niecodziennych dla siebie okolicznościach, kiedy narzędzia zamieniają się w broń, broń w narzędzia, a palce dosłownie odczuwają ból – wyjaśnia spiritus movens projektu Zeal & Ardor.

„Gravedigger’s Chant” sprawdzicie poniżej.

Przypomnijmy: projekt Zeal & Ardor po raz ostatni wystąpił w Polsce podczas ubiegłorocznej odsłony Metal Hammer Festivalu.

Naszą recenzję „Devil Is Fine”, poprzedniego albumu „Zeal & Ardor”, sprawdzicie via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz