Nowy człowiek w składzie Foo Fighters. „Jest świetny”

Grupa Foo Fighters ma nowego członka. Potwierdził to Dave Grohl, lider zespołu, goszcząc w progranie Zane Lowe’s Beats 1 Show. Nowy nabytek formacji to klawiszowiec Rami Jaffe. „Jest ważną częścią naszej ekipy” – przekonuje Grohl.

Ostatnie dni to dla Foo Fighters czas wyjątkowo intensywny. Po premierze „Run” nie próżnuje Dave Grohl. By dodatkowo wypromować nowy singiel swojego zespołu, lider Foo Fighters udzielił kliku wywiadów w amerykańskich mediach. W jednym z nich podał ważną informację dla fanów grupy.

Okazuje się, że Foo Fighters to już nie kwintet, a sekstet. Nowym członkiem bandu został klawiszowiec Rami Jaffe, który z Foo Fighters jest związany od dawna (przypomnijmy: w 2005 r. Jaffe nagrał z zespołem album „In Your Honor”).

– Jest ważną częścią naszej ekipy. Jest świetny – chwali nowego kolegę Dave Grohl. – Jest najzabawniejszym człowiekiem na świecie. Przy okazji jest też jednym z najbardziej utalentowanych ludzi, jakich kiedykolwiek poznałem.

Korzystając z okazji, prowadzący audycję Zane Lowe zapytał Grohla również o nowy zespół, supergrupę Them Crooked Vultures, która połączyła głos Foo Fighters z Joshem Hommem i Johnem Paulem Jonesem z Led Zeppelin. Czy kiedykolwiek zobaczymy trio na scenie?

– Rozmawiamy o tym – przyznał Grohl. – Któregoś dnia, siedząc wieczorem przy butelce wina, zobaczysz koncertowe nagrania Crooked Vultures – zapewnił prowadzącego wokalista.

Przypominamy: 29 czerwca Foo Fighters zagrają w Polsce na Openerze. O formę Dave’a Grohla i jego kolegów nie musicie się martwić – ostatnio głośno było o pierwszym od blisko 2 lat występie formacji, podczas którego zespół wyszedł zwycięsko z konfrontacji z ciszą nocną, brakiem prądu i wyłączonymi kolumnami. Pisaliśmy o tym w artykule: „Odłączyli prąd Foo Fighters. Koncertu zespół nie przerwał”.

Jeszcze gorący teledysk grupy do utworu „Run” udostępniamy poniżej.

Merch Foo Fighters dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz