Nowy album System of a Down? Daron Malakian komentuje

Nowy album System of a Down to jedno z najdłużej wyczekiwanych wydawnictw, które w teorii są w drodze. W teorii, bo szanse na comeback grupy maleją. „Obecnie nie zanosi się na to, żebyśmy w najbliższym czasie zrobili coś razem” – ocenia Daron Malakian, gitarzysta zespołu.

Daron Malakian w ostatnim czasie często pojawia się w mediach, promując zaplanowany na 20 lipca album projektu Scars on Broadway. Wielu fanów wolałoby jednak nowy longplay System of a Down, zwłaszcza że pogłoski o jego powstawaniu członkowie grupy przekazują od dawna.

O tym, że SOAD rozważa premierę pierwszej nowej płyty, jeszcze w 2017 r. wspominał Serj Tankian. Choć wokalista zapewniał, że zespół podjął w tym celu określone działania, temat raczej utkwił w martwym punkcie.

– Nie mogę powiedzieć, że nigdy się to nie stanie, ale obecnie nie zanosi się na to, żebyśmy w najbliższym czasie zrobili coś razem – w najnowszym wywiadzie dla „Revolver Magazine” potwierdził Malakian.

– Wciąż gramy koncerty i jesteśmy przyjaciółmi. Każdy z zespołu udostępnił na Facebooku i Instagramie informację o „Lives” (najnowszym wydawnictwie Scars on Broadway – red.), tak że naprawdę się wspieramy. To raczej kwestia tego, że każdy z nas jest w innym momencie. Każdy chce robić coś innego. Są pewne różnice w podejściu do tworzenia i kierunku, w jakim każdy z nas chciałby zabrać ten album, jeśli w ogóle miałby powstać. To dobrze. Nie siedzę tu wkurzony na wszystkich – dodał gitarzysta.

Jest coś, co trochę mnie frustruje: to, że na pewne rzeczy trzeba czekać i może się wydarzą, może nie. Za dużo czasu minęło od kiedy wydałem cokolwiek ze Scars czy Systemem. No ale nigdy nie jest za późno – zakończył Malakian.

Przypomnijmy: mimo że System of a Down w ostatnich latach koncertuje, grupa ostatni album wydała ponad 10 lat temu.

Ostatnim wydawnictwem zespołu pozostaje „Hypnotize” z 2005 r.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV