Nowy album Slipknot w 2019? „Będziemy próbować”

Nowy album Slipknot ukaże się w 2019 r.? Wiele na to wskazuje. Corey Taylor i Shaun „Clown” Grahan podali w mediach społecznościowych jednoznaczny komunikat. Jego treść nie pozostawia wątpliwości: „2019”.

W 2017 r. Corey Taylor obwieścił, że przez dwa najbliższe lata Slipknot nie będzie robił absolutnie nic. Koniec końców okazało się jednak, że wokalista trochę się zagalopował. Jeszcze w 2017 r. zupełnie inne stanowisko przedstawił Shawn „Clown” Crahan, zapewniając fanów, że grupa ma sporo nowego materiału, nad którym regularnie pracuje.

Wkrótce do prac przystąpił również Taylor, pisząc teksty do utworów skomponowanych przez resztę składu.

– Chłopcy zrobili mnóstwo muzyki, a ja napisałem już teksty do prawie wszystkich – przed miesiącem w wywiadzie dla magazynu „Billboard” chwalił się Corey Taylor. – Zamierzamy w międzyczasie poskładać dema, na ile pozwoli nam na to czas.

– Wiem, że będziemy próbować wypuścić album w przyszłym roku, chociaż to wciąż wszystko spekulacje – zaznaczył Taylor. – Najlepszy sposób, by rozbawić Boga, to opowiedzieć mu o swoich planach. Po prostu robię swoje. Plan na ten moment to przyszły rok, ale to po prostu plan, bo wciąż nie mamy niczego konkretnego, zobaczymy więc, co się będzie działo.

Póki co Corey Taylor & Co. pozostają wierni założeniom. Na kanałach społecznościowych zespołu pojawiło się zdjęcie Taylora i Clowna prosto ze studia. Zdjęcia zostało opatrzone datą: „2019”.

Pozostaje zatem czekać.

Przypomnijmy: najnowszym wydawnictwem Slipknot jest zmontowany przez Clowna dokument „The Day Of The Gusano” poświęcony pierwszemu koncertowi zespołu w Meksyku. DVD promowała koncertowa wersja „Psychosocial”. Ostatnia pełnoprawna trasa Slipknot (trasa promująca album „.5: The Gray Chapter” – red.) zakończyła się w listopadzie 2016 r.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV