Nowy album Halestorm w drodze. Zespół zaprasza za kulisy

Doskonałą wiadomość dla fanów ma Halestorm. Mocno rockowy kwartet rodem z Red Lion poinformował, że pracuje nad nowym albumem. Zespół nie ma tajemnic – w sieci są już pierwsze zdjęcia oraz film z Dark Horse Recording, gdzie powstaje nowy materiał grupy.

„Ciężko pracujemy nad naszym czwartym albumem. Jesteśmy podjarani, mogąc pokazać wam pierwszą zajawkę tego, co robimy” – na Facebooku do fanów zwraca się Halestorm, wrzucając link do pierwszej relacji ze studia Dark Horse Recording, w którym Lzzy Hale i reszta rejestrują nowe utwory.

Nad nadchodzącym wydawnictwem Halestorm pracują z Nickiem Raskulineczem, realizatorem i producentem, mającym na koncie współpracę m.in. z Kornem i Alice In Chaines.

– Zatrudniliśmy producenta, zanim cokolwiek napisaliśmy – w niedawnym wywiadzie dla radia Razor 94.7 opowiadała Lzzy Hale, wokal Halestorm. – Powiedział: „Mam to studio i chcę z wami pracować, więc zacznijmy”. Tak też się stało. Zaczęliśmy dosłownie od zera, nie mając żadnej koncepcji. Skończyło się tak, że zrobiliśmy z nim mnóstwo utworów instrumentalnych, bez wokalu, które mogłam zabrać do domu, żeby napisać teksty. To był dobry czas.

– To brzmi tak, jak my. Nick jest rockowym producentem. Wchodząc w to nie martwiłam się, czy będzie to brzmiało wystarczająco rockowo, czy cokolwiek. Pracowaliśmy z kilkoma producentami, którzy mieli obsesję na zasadzie „musicie wbić się na listy”, albo z takimi, którzy pierwszy raz pracowali z rockową kapelą, napinając się: „to musi brzmieć rockowo”. Tym razem w ogóle nie mamy takich stresów – dodaje Hale.

Wbijając najnowsze numery na ślady, Halestorm znajdują czas, by podzielić się z fanami ujęciami ze studia. Wspomniany wcześniej teaser oraz kilka instagramowych zdjęć możecie sprawdzić poniżej.

Przypomnijmy: jak na razie ostatnim wydawnictwem Halestorm jest epka „Reanimate 3.0: The Covers EP” wydana na początku roku.

Skład zespołu tworzą rodzeństwo Lzzy i Arejay Hale, Joe Hottinger, a także Josh Smith.

Płyty oraz koszulkę Halestorm „Fire Skull” znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz