Nowa rzecz od Satyricon. „Nie było łatwo wybrać utwór”

Blackmetalowa legenda, norweski Satyricon, zapowiada nowy album i wypuszcza pierwszy utwór z nadchodzącego wydawnictwa. „W najciemniejszej burzy przez zimną noc” – w wersie otwierającym „Deep Calleth Upon Deep” grzmi Satyr. Spodziewajcie się klasyki gatunku.

– Nie było łatwo wybrać utwór, który mógłby reprezentować tak zróżnicowany album – przyznaje Sigurd Satyr Wongraven, charyzmatyczny lider zespołu. – Sądzę, że wszystkie utwory są indywidualne i mają silną osobowość. Razem tworzą „Deep Calleth Upon Deep”.

– To jedyny utwór, który zrobiliśmy z barytonem i normalną gitarą przez cały czas trwania numeru – tytułowy utwór z „Deep Calleth Upon Deep” komentuje Satyr. – Czułem, że to niezbędne, by osiągnąć głębię, której szukałem i wzmocnić groove w mocniejszych partiach. To także melotron, wiolonczela, skrzypce i chórki zaśpiewane przez klasyczną wokalistkę Håkon Kornstad. To rodzaj podróży. Słuchajcie tego głośno, zamknijcie oczy i wejdźcie do lasu. Oto co sam robię – zachęca wokalista.

Utwór „Deep Calleth Upon Deep” udostępniamy poniżej.

Premiera nowego Satyricona została zapowiedziana na 22 września. Przypominamy, że niedługo później – 14 i 15 października – Norwegowie zagrają kolejno w Krakowie i Warszawie, o czym szczegółowo pisaliśmy w artykule: „Satryricon na dwóch koncertach w Polsce. Sprzedaż biletów trwa!”.

Satyricon istnieje od 1990 r. Na koncie grupy znajduje się 8 albumów. Ostatni to „Satyricon” z 2013 r.

Merch zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz