Not In This Lifetime Tour czwartą najbardziej kasową trasą w historii

Czwartą najbardziej dochodową trasą w historii okazuje się Not In This Lifetime Tour – a przynajmniej tak wynika z najnowszego zestawienia magazynu „Billboard”. Ostatnie tournée Guns N’ Roses zarobiło już 475 mln dolarów. Kto przebił wynik Gunsów?

Z kwotą 475 mln dolarów zarobionych na Not In This Lifetime Tour przed Guns N’ Roses uplasowali się na 4. miejscu opublikowanego przez magazyn „Billboard” zestawienia najbardziej dochodowych tras koncertowych wszech czasów. Przed laty „najniebezpieczniejszy zespół świata” zepchnął na miejsce 5. Rogera Watersa, który na trasie „The Wall Live” w latach 2010-2013 zarobił 459 mln dolarów.

Jak przedstawia się pierwsze trójka zestawienia?

Podium zamyka Coldplay. Chris Martin i jego koledzy zarobili 523 mln dolarów na trasie „A Head Full Of Dreams Tour w latach 2016-2017, promując swój ostatni album. Więcej – bo aż 558 mln dolarów – w latach 2005-2007 zarobili The Rolling Stones, grając koncerty z materiałem z płyty „The Bigger Bang”. Na pierwszym miejscu znalazła się formacja U2, której trasa 360° Tour wygenerowała astronomiczny dochód 736 mln dolarów.

Warto jednak odnotować, że na zarobienie 475 mln dolarów Guns N’ Roses potrzebowali nieco ponad pół roku. Trasa Not In This Lifetime Tour zaczęła się w kwietniu 2016 r. i bynajmniej nie jest jeszcze rozdziałem zamkniętym. W czerwcu tournée wraca do Europy, w tym także do Polski. Kolejny polski koncert Guns N’ Roses odbędzie się 9 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Przypomnijmy: trasa Not In This Lifetime Tour to pierwsze międzynarodowe tournée Gusn N’ Roses w składzie z Axlem, Slashem i Duffem McKaganem od czasu Use Your Illusion Tour (1991-1993).

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz