Nocny Kochanek przerabia przebój Big Cyc. „30 lat z wariatami”

Nowym utworem dzieli się Nocny Kochanek. Tym razem reprezentanci rodzimego hewi metalu sięgnęli po repertuar starszych kolegów z Big Cyc. Wybór padł na „Wielką miłość do babci klozetowej”.

Cover „Wielkiej miłości do babci klozetowej” Nocny Kochanek nagrał na potrzeby płyty „30 lat z wariatami”. Album to kompilacja najpopularniejszych utworów formacji Big Cyc, przerobionych przez wykonawców należących do różnych środowisk i reprezentujących często diametralnie różne gatunki.

Wśród artystów, którzy wzięli na warsztat materiał Big Cyc, nie zabrakło oczywiście przedstawicieli mocniejszych brzmień. Za bary z twórczością zespołu wzięli się m.in. Hunter i piewcy hewi metalu z grupy Nocny Kochanek.

„Mamy nadzieję, że ta solidna piguła foniczna sprawi słuchaczom wiele radości. Artyści z różnych formacji i pokoleń oddają swoisty muzyczny hołd pozytywnym świrom z Wielkiego Cyca. Okazuje się, że muzykę Big Cyca można interpretować na bardzo wiele sposobów, a każdy z nich jest twórczy i ciekawy” – komentuje Big Cyc.

Cover „Wielkiej miłości do babci klozetowej” autorstwa Nocnego Kochanka odsłuchacie via [link]

Przypomnijmy: ostatnim wydawnictwem Nocnego Kochanka jest jeszcze gorące DVD koncertowe „Noc z Kochankiem”. Ujęcia, z których zmontowany został materiał, zarejestrowano podczas koncertu grupy w warszawskiej Progresji (koncert odbył się 2 lutego – red.). Aktualnie Nocny Kochanek skupia się na nagraniu trzeciej płyty, ciężko pracując w studiu. Całość powinna być gotowa w pierwszej połowie 2019 r. Tematyka utworów na nowym wydawnictwie ma być nieco inna niż do tej pory, choć zespół niezmiennie czerpie inspiracje z obserwacji codzienności i śpiewa przeważnie o… miłości.

Merch Nocnego Kochanka znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz