Nocny Kochanek pobił rekord frekwencji na Pol’and’Rock

Rekord frekwencji na koncercie na Pol’and’Rock Festivalu pobił Nocny Kochanek. Jak poinformował Jurek Owsiak, podsumowując drugi dzień imprezy, na koncercie grupy bawiło się pomiędzy 500 a 700 tys. festiwalowiczów.

Nocny Kochanek po raz drugi z rzędu uwiódł największą publiczność festiwalową w Polsce. W 2017 r. na „najpiękniejszy festiwal świata” zespół wdarł się przebojem, rozkochując w sobie jurorów Eliminacji do Przystanku Woodstock (obecnie konkurs odbywa się pod nazwą Eliminacje do Pol’and’Rock – red.). Na scenie Kochanek zrobił to, co do niego należało: dał czadu – od pierwszego do ostatniego numeru. Publiczność doceniła to, nagradzając zespół nagrodą Złotego Bączka, uprawniającą do ponownego występu na festiwalu.

Nocny Kochanek oczywiście nie odmówił. W grę wchodził bowiem występ przed Judas Priest.

Jak można się było spodziewać, atmosfera koncertu była wyjątkowo gorąca, co doskonale widać na nagranym przez nas materiale video (do obejrzenia na naszym facebookowym profilu). Na koncert ściągnęły prawdziwe tłumy. Jak się okazuje, był to największy koncert, jaki kiedykolwiek odbył się w Kostrzynie nad Odrą.

– Kiedy wczoraj Nocny Kochanek pobił absolutny rekord frekwencji, kiedy zobaczyliśmy, co się dzieje, stwierdzamy, że między 500 a 700 tys. ludzi tutaj jest, oddycha, wciąga ten kurz, piję wodę, żeby się ochłodzić i słucha muzyki. Czujemy się jak na Prodigy. Tak się czuliśmy na Nocnym Kochanku – przyznał Jerzy Owsiak, komentując drugi dzień Pol’and’Rock Festiwalu na konferencji prasowej, która odbyła się w ostatni dzień imprezy.

Informację podaną przez szefa Fundacji WOŚP odnotował również Nocny Kochanek.

„Zgodnie z informacją, jaką podał Jurek Owsiak na konferencji prasowej dn. 4 sierpnia, podczas naszego piątkowego występu miał miejsce rekord frekwencji, tj. ok. 700 tys. uczestników koncertu. (…) Rekord, który miał miejsce w takich warunkach to dla nas wielkie wyróżnienie! – napisał zespół na swoim oficjalnym fanpage’u.

Skrót konferencji podsumowującej drugi dzień Pol’and’Rock Festivalu zamieszczamy poniżej.

Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Podczas dopiero co zakończonej XXIV odsłony Pol’and’Rock wystąpili m.in. Judas Priest, Arch Enemy i In Flames.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować młodym ludziom za ich zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Festiwal jest niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest i nie może być finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Merch Nocnego Kochanka, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. S. Aksienionek (Fundacja WOŚP)

Komentarze

Dodaj komentarz