Nightwish powraca z nowym singlem. „Noise”

Nowy album Nightwish nadchodzi. Zespół opublikował pierwszy utwór z zapowiedzianej na kwiecień płyty „Human. :II: Nature.”. Świeżo opublikowany singiel „Noise” otwiera proces promocji wydawnictwa.

Doczekaliśmy się. Na kanale Nuclear Blast, wydawcy płyty „Human. :II: Nature.”, której oficjalną premierę wyznaczono na 10 kwietnia, pojawił się nowy utwór Nightwish. „Noise” promuje pierwszy longplay formacji od czasy premiery „Endless Forms Most Beautiful” w 2015 r. i zarazem drugi nagrany z wokalistką Floor Jansen.

– Już przy pierwszych dźwiękach powiedziałam: „O tak!”. To brzmi bardzo jak Nightwish, czego wiele osób oczekuje – w niedawnym wywiadzie dla FaceCulture stwierdziła Jansen, wypowiadając się na temat wyczekiwanej płyty.

– Tak naprawdę nie mogę za wiele powiedzieć, bo jest kilka rzeczy, które są takie same, ale kilka rzeczy jest też innych. Wszystko, co mogę powiedzieć, to że jestem bardzo zadowolona i podekscytowana. Przypuszczam, że osobom, które już znają Nightwish, będzie się podobało – zapowiada holenderska wokalistka.

Na „Human. :II: Nature.” znajdzie się w sumie 10 utworów rozłożonych na dwie płyty CD. Pierwsza będzie zawierała 9 utworów, w tym świeżo opublikowany singiel „Noise”. Na drugiej znajdzie się rozbudowana, podzielona na 8 rozdziałów kompozycja „All The Works Of Nature Which Adorn The World”.

Okładkę „Human. :II: Nature.” oraz zapowiedź płyty możecie sprawdzić poniżej. Poniżej udostępniamy również odsłuch singla „Noise”.

Nightwish istnieje od 1996 r. Zespół założyli Tuomas Holopainen i Emppu Vuorinen, którzy zaprosili do współpracy Tarję Tutunen, świetnie śpiewającą koleżankę ze szkoły. Z Tarją Nightwish nagrał pięć pierwszych albumów po dziś dzień cieszących się ogromną popularnością. W 2005 r. drogi Nightwish i Tarji rozeszły się. W latach 2007-2012 wokalistą grupy była Anette Olzon. Dziś za mikrofonem w Nightwish niepodzielnie rządzi Floor Jansen.

Polski koncert Nightwish odbędzie się 11 czerwca na Mystic Festival w Krakowie.

Merch Nightwish znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV