Nie będzie dodatkowych pociągów na Pol’and’Rock Festival

Planowaliście dojechać na Pol’and’Rock Festival pociągiem? W tym roku może to być mocno utrudnione. Jak informuje Fundacja WOŚP, spółka Przewozy Regionalne zrezygnowała z przywiezienia uczestników „najpiękniejszego festiwalu świata”.

Jak co roku Fundacja WOŚP poprosiła spółkę Przewozy Regionalne o dodatkowe pociągi na Pol’and’Rock Festival. Niestety, jak czytamy w opublikowanej przez Fundację WOŚP odpowiedzi spółki, pierwszy raz od 25 lat dodatkowych pociągów do Kostrzyna nad Odrą nie będzie.

„Spółka przewozy regionalne w ostatnich latach, ograniczając koszty, dostosowała ilostan eksploatowanego taboru do liczby niezbędnej do obsługi oferty zamawianej przez marszałków województw. Niemniej jednak ze swojej strony deklarujemy wzmocnienie naszej oferty przewozowej w relacjach Kostrzyn nad Odrą – Szczecin, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski” – tłumaczy spółka Przewozy Regionalne.

– Szanowni państwo, jesteście firmą usługową, firmą państwową, a więc wykonujecie usługi, a więc jest to Wasz obowiązek. 80 tys. skorzystało z tej usługi w ubiegłym roku, 80 tys. osób, które wsiadły do Waszych pociągów, żeby przyjechać, a później bezpiecznie wyjechać z „najpiękniejszego festiwalu świata”. Jeżeli policzymy sobie, że przeciętnie bilet kosztuje ok. 100 zł w obie strony, to między 7 a 8 mln zł w powietrzu zawisło i przyszło do waszej firmy – komentuje Jerzy Owsiak.

– W tym momencie to my się organizujemy. Z tego, co wiem, BlaBlaCar rusza ze swoją akcją „Bank Podróży”, a wy wszyscy kombinujcie. Jak będziecie mieli jakąkolwiek propozycję, że będziecie mogli kogoś wziąć, korzystajcie m.in. z Banku Podróży – do festiwalowiczów apeluje szef Fundacji WOŚP.

Przypomnijmy: Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Dotychczas ogłoszone gwiazdy imprezy to m.in. Testament, Parkway Drive, Prophets of Rage, a także polscy wykonawcy, w tym Acid Drinkers, Decapitated i Kult.

fot. E. Wójcik (Baza Mediów WOŚP)

Komentarze

Dodaj komentarz