New Model Army na Woodstocku! Zespół dołącza do line-upu

Przystanek Woodstock cały czas jest powodem spin pomiędzy Fundacją WOŚP a rządem PiS, ale to nie przeszkadza organizatorom w ogłaszaniu kolejnych artystów, którzy na początku sierpnia przyjadą do Kostrzyna nad Odrą. Ta ekipa na Woodzie to gwarancja niezapomnianego gigu – New Model Army zagrają na „najpiękniejszym festiwawalu świata”!

Zespół powstał w 1980 r. w Bradford (Wielka Brytania) z inicjatywy Justina Sullivana. Z czasem kapela, która zaczęła koncertować jako trio, wzbogaciła się o nowych członków i teraz występuje w następującym składzie: Michael Dean (perkusja), Dean White (klawisze i gitara), Marshall Gill (gitara) i Ceri Monger (gitara basowa).

Od samego początku członkowie New Model Army czerpali inspiracje z brzmień i rytmów północnego soul’u, punk rocka i inspirowali się buntowniczą atmosferą tamtych czasów. Od tego czasu grupa przeszła krętą drogę kreatywnych poszukiwań, tworząc muzykę pod wpływem najróżniejszych gatunków i subkultur: od post-punka, poprzez folk-rock po metal i muzykę gotycką. Dzięki tym szerokim kręgom inspiracji artyści udowodnili, że są prawdziwie niezależni, wolni i otwarci na nowe brzmienia.

New Model Army na Woodstocku zagra na dużej scenie 4 sierpnia, czyli drugiego dnia imprezy, bo przypomnijmy: w tym roku festiwal odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia. Dotychczas ogłoszeni artyści, których obecność została potwierdzona przez organizatorów, to m.in. Amon Amarth, Trivium i Archive.

Więcej na stronie festiwalu [link]

Komentarze

Dodaj komentarz