Nergal o twórczości Slayera. „To się nigdy nie nudzi”

Każdy ma przynajmniej jeden zespół, z którego się nie wyrasta. Dla Nergala taką kapelą jest Slayer. Wspólne koncerty z thrashową legendą muzyk określa jako wspaniały czas. „Byłem ich fanboyem i jestem nadal” – przyznaje frontman Behemotha.

Behemoth miał ostatnio okazję sporo grać ze Slayerem. Największy towar eksportowy polskiego metalu towarzyszył Slayerowi podczas ubiegłorocznej serii pożegnalnych koncertów w USA. Dla Nergala była to ważna trasa. Wokalista nie ukrywa, że Slayer to jeden z tych zespołów, które ukształtowały go muzycznie i osobowościowo.

– Byłem ich fanboyem i jestem nadal – w najnowszym wywiadzie dla australijskiego magazynu „Heavy” zadeklarował Nergal. – Kiedy jestem z nimi w trasie, codziennie wychodzę i oglądam cały set. Szaleństwo. Slayer to jeden z tych zespołów, które mogę oglądać przez cały czas. Mam tak samo z Nickiem Cavem, Depeche Mode i kilkoma innymi zespołami. Zawsze wychodzę, żeby zobaczyć jak grają. To się nigdy nie nudzi.

Lider Behemotha przyznał, że ma mieszane uczucia w związku z ogłoszeniem przez Slayera zakończenia kariery.

– Z jednej strony to smutne, ale jest taki fajny utwór Danzig: może lepiej odpuścić, gdy Twoja muzyka wciąż ma to coś niż starzeć się, stawać się nudnym itp. Slayer jest w gazie. Ich koncertowy set jest kurewsko niesamowity – stwierdził Nergal, po czym zwrócił się do przeprowadzającego wywiad dziennikarza: – Idź i to zobacz, bo ja będę stał z boku sceny i krzyczał „Angel of death!”.

W innym wywiadzie, udzielonym magazynowi „Kerrang!”, Nergal zdradził, że utworem, który uzależnił go od Slayera, był nieśmiertelny „Evil Has No Boundaries”. Swój ulubiony utwór Slayera lider Behemotha miał okazję wykonać wraz ze swoimi dawnymi idolami przy okazji wspólnej trasy w 2017 r. Fragment występu dokumentującego to wydarzenie udostępniamy poniżej.

Dyskografię Behemotha zamyka album „I Loved You at Your Darkest”, nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku metal.

Najbliższe plany koncertowe Behemotha obejmują wspólne występy ze Slipknot, Gojirą i Volbeat w ramach trasy Knotfest Roadshow.

Pełną ofertę merchu Behemotha, w tym najnowsze koszulki z wzorem „I Loved You at Your Darkest”, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Andreas Lawen, Fotandi (CC BY-SA 4.0)

Komentarze

Dodaj komentarz