Najważniejsze wydarzenia ostatnich dni #raport rock/metal

Na początku tygodnia można stracić głowę. Nie wnikamy, czy rzuciliście się w wir pracy, czy przeciągnął wam się imprezowy weekend. Dbamy, żebyście w kwestiach muzycznych zawsze byli dobrze poinformowani, dlatego przygotowaliśmy dla was skrót najważniejszych wydarzeń ostatnich trzech dni. Oto nasz #raport rock/metal!

WOODSTOCK 2018 – JEST WSTĘPNA DATA

To więcej niż dobra wiadomość dla każdego, kto ma Woodstock we krwi. Wbrew spekulacjom, zgodnie z którymi tegoroczny Przystanek Woodstock miał być ostatnim, organizatorzy podali wstępny termin przyszłorocznej odsłony „najpiękniejszego festiwalu świata”. Kiedy mógłby się odbyć?

Odpowiedź znajdujemy na oficjalnym fanpage’u festiwalu: „Jeśli uda nam się zorganizować Przystanek Woodstock, planujemy go w terminie 2, 3 i 4 sierpnia”.

JOHNNY DEEP W NOWYM TELEDYSKU MARILYNA MANSONA

Gdybyśmy prowadzili zestawienie najlepszych klipów miesiąca, ten byłby poza konkurencją. Gający odważnymi obrazami, seksualnością i mrocznym klimatem, a przede wszystkim z gościnnym udziałem Johnny’ego Deppa – już wiemy, dlaczego „Say10” miał dać nazwę nowemu albumowi Mansona.

PROBLEMY Z GŁOSEM WOKALISTY SCORPIONS

Niepokojące wieści przekazała formacja Scorpions. Niemiecka legenda odwołała wszystkie koncerty, które zostały jej do zagrania w ramach wspólnej trasy z grupą Megadeth. Jako oficjalny powód podano problemy zdrowotne wokalisty Klausa Meine.

Meine został skierowany do kliniki w Los Angeles, gdzie pod okiem specjalistów daje odpocząć swoim strunom głosowym. Co z polskim koncertem zaplanowanym na 1 grudnia? Czekamy na stanowisko organizatorów.

TARJA PREZENTUJE TELEDYSK „O COME, O COME, EMMANUEL”

Może i Coca-Cola nie zdążyła jeszcze wyemitować reklamy ze świąteczną ciężarówką, ale Tarja Turunen, która 17 listopada planuje wydać świąteczny album „From Spirits And Ghosts (Score For A Dark Christmas)”, ewidentnie czuje już klimat Świąt. Wokalistka zaprezentowała pierwszy singiel promujący jej najnowsze wydawnictwo. „O Come, O Come, Emmanuel” przynosi jej autorską interpretację chorału gregoriańskiego stanowiącego dziś popularny christmas song.

ZMIANA W SKŁADZIE HOLLYWOOD UNDEAD

Wszystko wydawało się przesądzone znacznie wcześniej, ale teraz już oficjalnie zespół poinformował, że Matthew „Da Kurlzz” Busek opuszcza skład kalifornijskiej formacji. Z Hollywood Undead Da Kurlzz związany był od 2005 r.

BATUSHKA I OBSCURE SPHINX RUSZAJĄ W TRASĘ

I Pielgrzymka Polska, czyli wspólna polska trasa Batushki i Obscure Sphinx, odbędzie się wprawdzie w 2018 r., ale biorąc pod uwagę popularność obu składów radzimy pośpieszyć się z biletami. Trasa zawita do Wrocławia (19 kwietnia), Katowic (20 kwietnia), Krakowa (21 kwietnia), Poznania (26 kwietnia), Gdańska (27 kwietnia) i Warszawy (28 kwietnia). Organizator: Knock Out Productions.

DODATKOWY DZIEŃ MERRY CHRISTLESS. GWIAZDAMI BEHEMOTH I MGŁA

Święta w wersji blackmetalowej, które w grudniu odbędą się w warszawskiej Progresji, potrwają o jeden dzień dłużej niż planowano. Organizatorzy ogłosili drugi dzień imprezy, podczas którego obok Behemotha i Mgły zagrają Infernal War i In Twilight’s Embrace. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia, a bilety są już w sprzedaży.

MAIGRA RUSZA W TRASĘ

Doskonała wiadomość dla miłośników potężnego, inteligentnego djentu. Wrocławska Maigra rusza w trasę promującą swój najnowszy album. Radom, Chorzów, a następnie: Łódź, Warszawa, Wrocław i Kraków – oto listopadowo-grudniwy plan grupy.

T.LOVE KOŃCZY PROMOCJĘ OSTATNIEGO ALBUMU

Klipem o domówce w konwencji kolażu promocję swojego ostatniego albumu kończy T.Love. Rosjanie nazwaliby to po swojemu, ale dla Muńka i reszty składu to przede wszystkim zaproszenie na startującą lada dzień klubową trasę zespołu. Najbliższy występ grupa zaliczy 14 października w Szczecinie.

SKILLET ZAPOWIADA NOWE WYDAWNICTWO

W rok po wydaniu swojego ostatniego albumu Skillet planują wypuścić nową rzecz – wersję deluxe płyty „Unleashed”. Na krążek trafią nigdy wcześniej niepublikowane utwory oraz remiksy „Fell Invincible”, „The Resistance” i „Stars”. Premiera 17 listopada

BRING ME THE HORIZON BĘDĄ SIĘ WSPINAĆ NA KILIMANDŻARO

Oli i Jordan z Bring Me The Horizon przez 8 dni będą się wspinać na Kilimandżaro. Ich cel to zebranie środków na nowe łóżka dla najmłodszych podopiecznych szpitala w Southampton. Do uzbierania jest kwota 100 tys. dolarów. Wspinaczka rozpocznie się 12 października w Tanzanii.

Komentarze

Dodaj komentarz