Najnowszy klip Absyntii w reżyserii Yacha Paszkiewicza!

Trójmiejska Absyntia zaprezentowała swój najnowszy klip zrealizowany do utworu „Czerwień”. Reżyserią teledysku promującego nowy album grupy zajął się ojciec polskiego wideoklipu, Yach Paszkiewicz.

– Materiał kręcony był w Trójmieście: Gdańsk Stocznia, Gdynia Orłowo – opowiada Piotr Truchel, lider zespołu. – Są w nim nawiązania do filmów takich twórców, jak Kubrick czy Tarantino. Sam tekst pozwala na kilka interpretacji – tłumaczy muzyk i dodaje: – Cieszę się, że reżyserią obrazu zajął się sam ojciec polskiego wideoklipu, czyli Yach Paszkiewicz. Efekt jest naprawdę fantastyczny!

Zespół Absyntia powstał w Trójmieście w 2008 r. z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Piotra Truchela. Rok później grupa wydała płytę „Nocne historie” i zaczęła intensywnie koncertować, m.in. u boku takich wykonawców, jak Coma, Lao Che czy Pink Freud. W 2011 r. formacja wypuściła epkę „Korytarze”

Muzyka Absyntii to stylistycznie oscylujące pomiędzy subtelną psychodelią i rock’n’rollowym szałem połączenie ognia i hipnotycznej atmosfery.

Obecnie Absyntia pracuje nad nowym albumem o roboczym tytule „Kings & Beggars”. Premiera wydawnictwa wstępnie planowana jest na jesień 2017 r.

Klip do zapowiadającego go utworu „Czerwień” udostępniamy poniżej.

Zespół znajziecie na Facebooku via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz