Mietal Waluś z nowym albumem. Dwie dekady indie rocka

Mietall Waluś powraca z podwójnym albumem. Równolegle z premierą płyty „Dwie Dekady” Mietal udostępnia klip – do nagranego w osławionym przez The Beatles studiu Abbey Road singla „Potrzebuję rewolucji”.

– „Dwie dekady” to dla mnie bardzo ważny album, podsumowanie dwudziestu lat działalności w bardzo wielu projektach oraz zapowiedź nowej drogi – swoje nowe wydawnictwo komentuje Mietall i dodaje: – Zależało mi na tym, by wydanie „Dwóch dekad” było szczególne.

Na krążek składa się 21 utworów: 2 nowe oraz 19 wybranych spośród piosenek Mietalla rozproszonych na różnych nośnikach, nagranych w ramach różnych projektów, w tym Lenny Valentino i Penny Lane. Wszystkie zostały na nowo zaaranżowane i nagrane.

Premierze „Dwóch dekad” towarzyszy premiera teledysku do zarejestrowanego w angielskim studiu Abbey Road singla „Potrzebuję rewolucji”.

Znaczenie singla i klipu Mietall wyjaśnia w następujący sposób: – Kiedy człowiek nie spełnia swoich marzeń i jest nieszczęśliwy, powtarza sobie ciągle w nerwach: zmienię, np. pracę, partnera, fałszywych przyjaciół itd. Jeśli to wszystko kończy się na mówieniu sobie tego przed lustrem, zamyka się w swojej klatce, w której jest coraz mniej tlenu. Każdy z nas co jakiś czas potrzebuje rewolucji, ale nie możemy się tego bać. Jeśli w twoim życiu jest coś, co powoduje, że to właśnie ty jesteś nieszczęśliwy, to nie obwiniaj za to innych. To jest twoje pieprzone życie i ty masz zrobić wszytko, by nie żałować tego, że mogłeś coś zrobić, ale zdygałeś. Żyj tak, by nie krzywdzić przy tym innych, ale być spełnionym. Bohater mojego teledysku z tej klatki nie wychodzi, bo cały czas się boi. Co ty zrobisz, jeśli znajdziesz się w takiej klatce? Tylko ty masz klucz, by ją otworzyć.

Singiel „Potrzebuję rewolucji” udostępniamy poniżej.

Mietall Waluś to muzyk rockowy i alternatywny, wokalista oraz gitarzysta aktywny na scenie od wczesnych lat `90. Współzałożyciel takich zespołów jak: Lenny Valentino, Penny Lane, Warsaw Bombs (z Muńkiem Staszczykiem), twórca zespołu Negatyw i solowego projektu Mietall Waluś Magazine. W swoim dorobku artystycznym Mietall Waluś blisko współpracował z czołowymi artystami polskiej sceny rockowej i alternatywnej (m.in. Katarzyną Nosowską, Arturem Rojkiem, Muśkiem Staszczykiem i innymi).

Komentarze

Dodaj komentarz