Metalmania 2018: Znamy pełną obsadę festiwalu!

Znamy pełen skład przyszłorocznej Metalmanii. Oprócz już ogłoszonych wykonawców, w tym formacji Emperor i Napalm Death, 7 kwietnia w Katowicach zagrają m.in. Wolf Spider, Mekong Delta i Blaze of Perdition!

Organizatorzy Metalmanii, która w kwietniu tego roku powróciła po blisko dekadzie, jasno stawiają sprawę: ich impreza ma oddawać bogactwo i różnorodność współczesnego metalu. I rzeczywiście – nowy zestaw wykonawców, którzy właśnie dołączyli do line-upu imprezy, potwierdza te zapowiedzi.

WOLF SPIDER

Wolf Spider to legenda polskiego thrash metalu, formacja która na muzycznej scenie działa już od 1985 roku. Zespół regularnie gościł na Metalmanii (’86, ’87, ’88, ’90) oraz na innych flagowych festiwalach w Polsce w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. W 1991 roku grupa zawiesiła swoją działalność, ale w 2011 roku została reaktywowana. Dyskografię zespołu zamyka album „V” z 2015 roku, który jest piątym pełnowymiarowym albumem w dorobku formacji, a jego zawartość stanowi wysokooktanowy techniczny thrash metal z wieloma zaskakującymi rozwiązaniami rytmiczno-melodycznymi.

SKYCLAD

Skyclad założony został w 1990 roku i ma na swoim koncie 13 albumów studyjnych, z czego najnowszy, „Forward into the Past” ukazał się w tym roku i nie tylko stanowił niezwykle udany comeback grupy (poprzedni krążek wydany był w 2009 r.), ale zyskał też miano jednej z najlepszych metalowych płyt tego roku. Ta brytyjska grupa uznawana jest za pionierów folk metalu, ale jej członkowie znani też są z innej kultowej kapeli z nurtu NWOBHM – Satan. Skyclad nigdy wcześniej nie występował w Polsce i koncert na Metalmanii będzie pierwszym występem tego zespołu w naszym kraju!

MEKONG DELTA

Mekong Delta to przedstawiciele niemieckiego technicznego thrash metalu, a występ na Metalmanii będzie drugim koncertem grupy w Polsce. Formacja istnieje już od 1985 roku i wydała 10 studyjnych płyt. Najnowszy album zespołu, „In A Mirror Darkly” ukazał się w 2014 roku i uznawany jest za jedno z najlepszych dokonań grupy w jej historii.

BLAZE OF PERDITION

Blaze of Perdition to jedna z najlepszych polskich formacji black metalowych młodego pokolenia. Zespół założony w 2007 roku w Lublinie, wydał w listopadzie swój najnowszy, czwarty już w dorobku album „Concious Darkness”. Cechą charakterystyczną twórczości grupy jest kreatywne podejście do gatunku, aranżacyjny rozmach oraz enigmatyczny klimat.

ROADHOG

Roadhog to klasyczny heavy metalowy zespół z Krakowa, który działa już od 5 lat, a jego twórczość to hołd dla takich formacji jak Accept, Running Wild, Judas Priest czy Exciter przy zachowaniu świeżości i unikalnego stylu. Oryginalna barwa głosu wokalisty, chwytliwe riffy oraz melodyjne solówki stały się już znakiem rozpoznawczym kapeli. Zespół ma na koncie dwie pełne płyty i EP. Materiał został wydany zarówno w Polsce jak i w USA, gdzie został doskonale przyjęty.

VISCERA

Wywodząca się z Włoch Viscera to trio, którego dokonania oscylują w kręgu psychodelicznego post metalu. Zespół założony został w 2000 roku, a w swojej twórczości przeplata najmroczniejsze elementy z takich gatunków jak m.in. grindcore, black i death metal, ambient czy też psychodelia. Zespół ten aktywny jest nie tylko na polu wydawniczym, ale i koncertowym, formacja występowała już w większości europejskich krajów, a jej członkowie tworzyli m.in. takie projekty jak Beta, Berlikete czy The Drop Machine.

VOIDHANGER

Twórczość Voidhanger to piekielna dawka thrash, death i black metalu. Zespół istnieje od 2010 roku, a w swoim dorobku ma 2 studyjne płyty: „Wrathprayers” (2011) oraz „Working Class Misanthropy” (2013). Muzycy tworzący Voidhanger znani są też z takich formacji jak Infernal War, MasseMord oraz Iperyt.

ANIMA DAMNATA

Anima Damnata to autorzy jednej z najlepszych płyt mijającego roku, „Nefarious Seed Grows To Bring Forth Supremacy of the Beast”. To oryginalna wybuchowa formuła przeplatana brutalnością starego death metalu z Florydy i smolistą czernią black metalowych mistrzów. W składzie grupy, która działa od 1996 roku, znajdują się muzycy mający swój udział w takich zespołach jak m.in. Deus Mortem, Stillborn czy Azarath.

Przypomnijmy: w tym roku Metalmania odbyła się pierwszy raz od blisko dekady. 22 kwietnia w katowickim Spodku zagrały m.in. formacje Samael, Moonspell i Coroner, a także cała plejada reprezentantów polskiej sceny metalowej – z Vaderem i Furią na czele.

Naszą videorelację z Metalmanii 2017 możecie sprawdzić poniżej.

Biletów na przyszłoroczną Metalmanię szukajcie na: shop.metalmind.com.pl, a koszulek i wszystkiego, czego potrzebujecie na koncerty – na RockMetalShop.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz