Metallica udostępnia nieznaną wersję kultowego utworu

Komu bije dzwon i kto lubi Metallikę, powinien sprawdzić tę nowość od czterech jeźdźców. Nowym-starym evergreenem „For Whom The Bell Tools” Metallica zapowiada reedycję „Master of Puppets”, która na sklepowe półki ma trafić 11 listopada.

Klasyczny „For Whom The Bell Tools” był wprawdzie singlem promującym album „Ride The Lighting”, ale Metallica bynajmniej nie przeszkadza to, by umieścić ten ponadczasowy numer na reedycji „Master of Puppets” w formie bonusa. Oczywiście nie w formie, którą znamy od ponad trzech dekad. Wydawnictwo będzie zawierać nieznaną, nigdy niepublikowaną wersję „For Whom The Bell Tools”.

Wersja, jaka trafi na najnowsze wydawnictwo Metalliki, to wykonanie zarejestrowane na koncercie w Hampton w stanie Wirginia w sierpniu 1986 r. – krótko przed śmiercią Cliffa Burtona oraz niedługo po premierze „Master of Puppets”.

Przypomnijmy: album „Master of Puppets”, który w odświeżonej wersji zostanie wydany 11 listopada, ukazał się dokładnie 3 marca 1986 r. i był ostatnim wydawnictwem grupy nagranym z Cliffem Burtonem. Krążek powszechnie uważany jest za jedno z najważniejszych dokonań zespołu. To na nim znalazły się takie hity, jak „Battery”, „Welcome Home (Sanitarium)” czy tytułowy „Master of Puppets”. Album dotarł do 29. miejsca listy Billboardu. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w liczbie 6 mln egzemplarzy.

– Ten album jest ciekawy, ponieważ od momentu, kiedy został wydany, nigdy się nie zdezaktualizował – zauważa Kirk Hammet z Metalliki. – Nadal nie widzę oznak, by tak się działo.

– Wciąż jest buntowniczy – dodaje James Hetfield, przypominając, że „Master of Puppets” powstał w czasach, kiedy zespół próbował podbić świat, codziennie pokonując busem setki kilometrów.

Czy Metallice uda się odświeżyć brzmienie krążka, zachowując jego klimat? Zespół zapowiada produkcję na miarę naszych czasów. Oby.

Ostatnim albumem Metalliki jest „Hardwired… to Self-Destruct” z 2016 r.

Merch Metalliki, w tym nowości oraz tematyczne ciuchy i gadżety „Master of Puppets”, znajdziecie na RockMetalShhop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz