Metallica pokazuje, jak powstaje jej whiskey

Metallica promuje whiskey, którą zespół stworzył we współpracy z Davem Pickrellem, znanym producentem alkoholu. Na kanale „Blackened American Whiskey” pojawił się film pokazujący, w jaki sposób powstaje najbardziej metalowy alkohol świata.

Własna whiskey to jedna z niespodzianek, jakie Metallica przygotowała dla swoich fanów – obok m.in. linii ekskluzywnych zegarków firmowanej marką zespołu. Jak prawdziwi eksperci w dziedzinie alkoholu czterej jeźdźcy stworzyli trunek, który łączy ich dawne zamiłowanie do wysokich procentów i mocnych dźwięków.

Nazwa nie jest przypadkowa – „Blackened” to kultowy utwór z płyty „…And Justice For All”, czwartego albumu Metalliki. Ale nie chodzi o nazwę. Najważniejszy jest fakt, że Blackened powstaje przy wykorzystaniu ultraniskich fal dźwiękowych, które jakkolwiek to brzmi, są „puszczane” drewnianym beczkom na etapie leżakowania trunku. W założeniu takie rozwiązanie ma pobudzić tzw. interakcję molekularną i dopełnić smak whiskey.

Jak wygląda cały proces powstawania Blackened, sprawdzicie w video poniżej.

„Jak możecie się domyślić, fale dźwiękowe, które przewodzą w procesie powstawania whiskey, pochodzą z „Blackened” i jesteśmy pewni, że wiecie, dlaczego pierwsza partia jest oznaczona numerem 081” – komentuje Metallica. „Każdej partii 5 tys. butelek Blackened będzie towarzyszyła playlista na stronie BlackenedWhiskey.com, a także na Spotify i Apple Music”.

„Głównym celem Metalliki jest połączenie z naszymi fanami przez muzykę, koncerty i coraz częściej również na inne sposoby, które tworzą dodatkową więź. Chcemy pokazać światu, w tym przypadku koneserom whiskey, jak poważnie do tego podchodzimy” – podsumowuje zespół.

Wciąż pozostaje kwestią otwartą, czy Metallica ponownie zawita do Europy w 2019 r. Według nieoficjalnych doniesień o dalszych planach koncertowych zespół poinformuje jeszcze we wrześniu. Póki co legendarnych thrasherów czeka długa seria koncertów w USA i Kanadzie.

Ostatni koncert Metalliki w Polsce odbył się w Krakowie 28 kwietnia. Był to 11 występ zespołu w naszym kraju.

Bestsellerowe wzory koszulek, bluz oraz inne gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV