Mastodon nie zawiesza działalności. Nowy utwór na dniach

Miała być przerwa w działalności, będzie nowy album – i to już w 2019 r. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych dni będziemy świadkami premiery nowego utworu grupy. Gitarzysta Bill Kelliher zapowiada, że numer będzie „wściekły” i „brutalny”.

W obliczu osobistych tragedii muzyków Mastodon do niedawna jeszcze rozważali zawieszenie działalności. Śmierć rodziców Branna Dailora i Billa Kellihera, a następnie żony Troya Sandersa i Nicka Johna, wieloletniego managera grupy – wszystko to sprawiło, że widmo rozwiązania zespołu stało się realne.

Członkowie Mastodon najwyraźniej jednak uporali się ze swoimi demonami. Wraz z końcem 2018 r. zdjęciami ze studia chwalili się Brann Dailor i Bill Kelliher. W chwili obecnej Mastodon jest już o dwa kroki dalej. W najnowszym wywiadzie dla „Kerrang!” grupa zapowiedziała premierę nowego utworu.

– Dawno graliśmy tak ciężko – utwór skomentował Brann Dailor.

Gitarzysta Bill Kelliher w kontekście utworu dorzucił dwa epitety: „wściekły” i „brutalny”. Wtórując mu, Brent Hinds, drugi gitarzysta, dodał, że dobrze się go słucha. Metalowcy z Atlanty przy okazji zapowiedzieli, że premiera odbędzie się na przestrzeni najbliższych dni.

Pozostaje czekać.

Przypomnijmy: Mastodon to laureaci ubiegłorocznych nagród Grammy. Zespół został doceniony w kategorii Najlepsze wykonanie metalowe za utwór „Sultan’s Curse”.

Ostatnim wydawnictwem w dorobku Mastodon jest epka „Cold Dark Place” wydana pod koniec 2017 r.

Merch Mastodon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz