Lzzy Hale o nowym materiale Halestorm. „Ten album będzie miał kły”

Nad nowym albumem wciąż pracuje Halestorm. Rockowa formacja z Red Lion, która raz po raz dzieli się z fanami krótkimi filmami z Dark Horse Recording, nie zwalnia tempa. „Mamy już kilka gotowych rzeczy” – zdradza Lzzy Hale, wokalistka Halestorm.

„Ciężko pracujemy nad naszym czwartym albumem. Jesteśmy podjarani, mogąc pokazać wam pierwszą zajawkę tego, co robimy” – z końcem września do fanów zwracali się członkowie Halestorm, wrzucając link do pierwszej relacji ze studia Dark Horse Recording.

Jak idą prace? Wygląda na to, że pomimo koncertowych zobowiązań skład Halestorm działa prężnie. W wywiadzie dla radiostacji Razor 94.7 grupa pochwaliła się pierwszymi efektami prac w studiu.

– Zaczęliśmy wstępny etap produkcji nieco inaczej – opowiada Lzzy Hale, głos Halestorm. – Weszliśmy do studia, nie mając nic. Zaczęliśmy nagrywać i tworzyć wspólnie z naszym producentem, Nickiem Raskulineczem. W tej chwili mamy już kilka gotowych rzeczy, podczas gdy nasz management cały czas jest przekonany, że mamy zrobiony jeden singiel. Tak szybko, jak szybko skończymy trasę, wracamy do studia. Chcielibyśmy to skończyć przed nowym rokiem.

– Każdy pracuje na najwyższych obrotach – dodaje wokalistka. – To trochę tak, jakbyśmy wrócili do piwnicy naszych rodziców, próbując coś zrobić. To cztery strony Halestorm, nie tylko ja, czyli wokalistka, śpiewająca na tle zespołu w tle. Nowy album będzie pierwszym, na którym usłyszycie to, co trzyma nas razem. Potrafiliśmy to uchwycić, kiedy graliśmy koncerty, ale teraz po raz pierwszy mamy to również w studiu.

– Sądzę, że będzie to najbardziej rockowy materiał, jaką do tej pory udało nam się nagrać, bardziej rockowy niż materiał z pierwszej czy drugiej płyty. Nick (Raskulinecz, producent – red.) umie to z nas wyciągnąć. Ten album będzie miał kły – kończy Hale.

Przypomnijmy: ostatnim longplayem Halestorm jest „Into The Wild Life” z 2015 r., któremu część fanów zarzucała zbyt wygładzone, popowe brzmienie. Na początku 2017 r. zespół wydał ponadto epkę „Reanimate 3.0: The Covers EP” z coverami utworów innych wykonawców.

Skład Halestorm tworzą rodzeństwo Lzzy i Arejay Hale, Joe Hottinger, a także Josh Smith.

Płyty oraz koszulkę Halestorm „Fire Skull” znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz