Listopad: koncertowy rozkład jazdy rock/metal – będzie głośno!

Jesienno-zimowy sezon koncertowy w pełni. Zespoły pakują się do busów i ruszają w podróż szlakiem klubowych scen. My nie zapominamy zarówno o zagranicznych gwiazdach, które wpadają do Polski, jak i o rodzimych bandach, dzielnie zmagających się z dziurawymi drogami (a niekiedy i z dziurawą logiką organizatorów koncertów). Kto, gdzie i kiedy sprawdzicie w koncertowej rozpisce na listopad. To będzie głośny miesiąc!

Mastodon, Anathema, Testament czy Nothing But Thieves – to zaledwie kilka topowych zagranicznych ekip, które w listopadzie zagrają w Polsce. To również wierzchołek góry lodowej, bo oprócz koncertów zagranicznych zespołów wyszczególnionych przez nas w rozpisce jest też wiele koncertów polskich zespołów, zapowiadających się nie mniej ciekawie.

Wspomnimy o kilku. Np. o wspólnych koncertach Furii, Thaw, Sacrilegium i Licha, które począwszy od 17 listopada i koncertu w Warszawie, odbywać się będą w 6 polskich miastach. Również 6 miast w listopadzie odwiedzi formacja Illusion, która lada dzień wypuści nowy album. Świeżo wydane płyty promują Coma, Closterkeller i Corruption. Z materiałem z ubiegłorocznych wydawnictw kluby objeżdżają m.in. Hunter i Organek.

Mobilizacja panuje także w szeregach kapel zrzeszonych w Underground United, takich jak Thar Ai, Chico, Impala, N3RV czy Headwind, które w listopadzie planują zagrać kilka wspólnych sztuk. W trasie będą też m.in. Tides From Nebula (wspólnie z Materią oraz formacją Sunnata) i Maigra, która zabiera się za koncertową promocję swojego materiału.

Nie będziemy wszystkiego wymieniać. Poszczególne gigi znajdziecie poniżej. Zachęcamy do szukania interesujących was koncertów.

Przeoczyliśmy koncert twojego ulubionego zespołu? Zdarza się najlepszym. Poinformuj nas o tym. Napisz na [email protected] – na ten sam adres o swoich koncertach możecie nas informować, jeśli sami macie swój band.

Chętnie dodamy do rozpiski wasze daty. Polecamy też zostawianie po sobie śladu w komentarzach.
Psst! Jeśli klikniecie na interesujący was koncert, znajdziecie szczegóły (m.in. dokładne miejsce koncertu, godziny i ceny biletów).

fot. Will Fisher (CC BY-SA 2.0)

[ai1ec view=”monthly”]

Komentarze

Dodaj komentarz