Lenny Kravitz z nowym singlem. Startuje europejska trasa

Do wydania 11. longplaya w swoim dorobku przygotowuje się Lenny Kravitz. Muzyk, który 8 czerwca wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie, zaprezentował kolejny singiel z płyty „Raise Vibration”.

Oparty na funkowej pulsacji, z wyraźnie zaznaczonym groovem i subtelnymi partiami gitar – nowy, emanujący seksualnością singiel Lenny’ego Kravitza to kolejna zapowiedź „Raise Vibration”. Krążek ukaże się 7 września nakładem BMG i będzie promowany światową trasą koncertową.

W rozmowie z dziennikarzami magazynu „Rolling Stone” Kravitz zdradził, że wielu współpracowników doradzało mu, by przy pisaniu piosenek zwrócił się o pomoc do jednego ze współczesnych autorów przebojów. Muzyk zaznaczył jednak, że nie miał zamiaru bazować na modzie.

– Nigdy nie pracowałem w taki sposób, by podążać za jakimiś określonymi trendami, tworząc rzeczy, których ludzie mogą ode mnie oczekiwać – stwierdził Kravitz. – Zawsze pisałem taką muzykę, jaką czułem. Dlaczego nie nagram trapu? Nie, nie dlatego, że nie lubię takiej muzyki. Dlatego, że staram się być sobą.

Inspiracją dla autora takich przebojów, jak „American Woman” czy „Again”, okazały się sny.

– To było to, na co czekałem. Kiedy rozpocząłem proces pisania płyty, wszystko zaczęło ze mnie wychodzić. Miałem mnóstwo snów – zdradził Kravitz.

Całość materiału na „Raise Vibration” powstała w domowym studiu muzyka na Bachamach. W pracach nad krążkiem Kravitza wspierał wieloletni współpracownik gitarzysta Craig Ross.

Najnowszy singiel z „Raise Vibration” udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: 31 maja w Berlinie Lenny Kravitz rozpocznie europejską trasę koncertową. Do Krakowa muzyk dotrze 8 czerwca.

Sprzedaż biletów na koncert w Tauron Arenie prowadzi agencja Live Nation.

Licencjonowane koszulki Lenny’ego Kravitza oraz bestsellerowy album „Black and White America” znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Lunchbox LP (CC BY 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz