Laureat X Factora nowym wokalistą Stone Tempte Pilots

Stone Tempte Pilots mają nowego frontmana. Za mikrofonem w zespole, którego wokalistami wcześniej byli Scott Weiland i krótko Chester Bennington, stanie znany z programu The X-Factor Jeff Gutt. Zespół poinformował o tym na antenie radia SiriusXM.

Takie powroty zawsze wzbudzają mieszane uczucia, ale Jeff Gutt to nieprzeciętny głos. Doceniony w programie The X-Factor, wcześniej udzielający się w nu metalowej formacji Dry Cell – Gutt teraz sprawdzi się w składzie Stone Tempte Pilots.

Ze Stone Tempte Pilots Gutt współpracuje od kilku miesięcy. Zespół już wcześniej dawał znać, że to właśnie on będzie jego nowym frontmanem, oficjalnie jednak nie potwierdzając jego przynależności do Stone Tempte Pilots. Aż do teraz. Jako nowego członka bandu na antenie radiostacji SiriusXM Gutta zaanonsował Robert DeLeo, basista Stone Tempte Pilots.

– Graliśmy [z Hollywood Vampires – red.] w Detroit, skąd pochodzi Jeff – opowiada DeLeo. – Po koncercie pewien muzyk zaczepił mnie: „Powinieneś sprawdzić pewnego gościa”. Wtedy pierwszy raz zetknąłem się z Jeffem. Wszystko potoczyło się tak, że dziś jest z nami w zespole.

Jeff Gutt potajemnie nagrał z zespołem nowy materiał, który znajdzie się na nowym albumie, którym Stone Tempte Pilots wkrótce zamierzają wrócić do gry. Zapowiada się ciekawie.

Przypomnijmy: formacja Stone Tempte Pilots istnieje od 1990 r. Zespół założyli Robert DeLeo i zmarły w 2015 r. Scott Weiland, który z grupą rozstał się wcześniej – w 2013 r. Krótko wokalistą Stone Tempte Pilots był również Chester Bennington, lider Linkin Park.

Ostatnim albumem zespołu pozostaje „Stone Tempte Pilots” z 2010 r.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV