Kwiecień: koncertowy rozkład jazdy rock/metal

To będzie mocny, koncertowy miesiąc. Długo wyczekiwany koncert Metalliki w Krakowie, polska trasa Batushki, jubileuszowa trasa Vadera i wiele, wiele więcej głośnych, rockowo-metalowych wydarzeń – oto co czeka nas w kwietniu!

Nieważnie czy wolicie mroczny, blackmetalowy klimat, niespieszny stoner czy szczery, rockowy odjazd – w kwietniu będziecie mieli w czym wybierać.

W tym miesiącu swoją obecność w Polsce zaznaczą największe międzynarodowe ekipy. 28 kwietnia pierwszy od 4 lat koncert w Polsce zagra Metallica, która odwiedzi Kraków z materiałem z „Hardwired… to Self-Destruct”. Z zagranicznych wykonawców w kwietniu do Polski przyjadą również m.in. Editors, 30 Seconds to Mars i blackmetalowi banici z dowodzonej przez Olve „Abbatha” Eikemo formacji Abbath. Daty ich koncertów wraz ze szczegółami sprawdzicie poniżej.

Ale to oczywiście nie wszystko. W kwietniu złą nowinę głosić będą metalowi patriarchowie z Batushki, wspierani przez doskonałych gości: Obscure Sphinx i grupę Entropia. W trasę wyruszy też legendarny Kat z Romanem Kostrzewskim, pierwszy koncert grając 7 kwietnia na Metalmanii w Katowicach – m.in. u boku Emperora i Napalm Death.

Upaleni miłośnicy ciężkich riffów spod znaku stonera koniecznie powinni sprawdzić daty wspólnych koncertów Stoned Jesus, Somali Yacht Club i pleszewskich Indian z Red Scalp. Miłośnikom oldschoolowego thrashu polecamy wrocławski występ Kvelertak, który Norwegowie zagrają dzień po wspólnym koncercie z Metallicą.

Resztę gigów znajdziecie w rozpisce. Przeoczyliśmy koncert twojego ulubionego zespołu? Zdarza się najlepszym. Poinformuj nas o tym, pisząc na [email protected] – na ten sam adres o swoich koncertach możecie nas informować, jeśli sami macie swój band. Chętnie dodamy do rozpiski wasze daty.

Psst! Jeśli klikniecie na interesujący was koncert, znajdziecie szczegóły (m.in. dokładne miejsce koncertu, godziny i ceny biletów).

Chcecie więcej? Video z naszym zdaniem najciekawszymi koncertami tej wiosny znajdziecie via [link]

[ai1ec view=”monthly”]

Komentarze

Dodaj komentarz