Który z braci Cavalera jest bardziej „metalowy”? Max wyjaśnia

Który z braci Cavalera jest bardziej „metalowy”? Cóż, nie wątpimy, że obaj są stuprocentowymi metalheadami, co zresztą udowadniają przez całą swoją karierę. Max Cavalera ma jednak na ten temat jasno wyrobiony pogląd. „Jestem bardziej wkręcony w metal niż mój brat” – przekonuje.

Obaj bezsprzecznie zaliczani są do legend metalu i choć ich kariery obfitują w nagłe zwroty akcji, obaj od najmłodszych lat są zakorzenieni w ciężkich brzmieniach. Jak bardzo w najnowszym wywiadzie dla podcastu „Wall Of Sound: Up Against The Wall” opowiedział Max, starszy z braci Cavalera.

W wywiadzie poruszony został temat 20-lecia „Roots”, jednego z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych albumów Sepultury, z którym Max i Igor Cavalera niedawno objechali świat w ramach rocznicowej trasy.

Który z nich bardziej cieszył się z koncertowego powrotu do „Roots”?

– Sądzę, że podobnie, ale pewnie ja byłem trochę bardziej podekscytowany – stwierdził Max.

– Jestem bardziej wkręcony w metal niż mój brat. Igor jest metalowcem, ale robi też dużo innych rzeczy, np. zajmuje się DJ-owaniem. Jestem większym metalheadem niż mój brat, więc szczerze mówiąc, pewnie to ja byłem podjarany – wyjaśnia Max.

Przypomnijmy: Max Cavalera odszedł z Sepultury w 1996 r., Igor – oficjalnie 10 lat później. Z zespołem, który działa w zmienionym składzie pod przewodnictwem Andreasa Kissera, bracia Cavalera utrzymują chłodne stosunki. Jak zgodnie deklarują, obecna działalność Sepultury ich nie interesuje.

W Polsce po raz ostatni bracia Cavalera pojawili się jesienią ub.r. Sepultura z Andreasem Kisserem odwiedziła nasz kraj w czerwcu 2017 – na dwóch koncertach we Wrocławiu i Bielsku-Białej. Koncert był częścią trasy promującej najnowszy album formacji: „Machine Messiah”.

Merch Sepultury znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz