Kosmos i klimat gore w nowym klipie Morbid Angel

Pionierzy death metalu z grupy Morbid Angel zaprezentowali kolejny klip promujący wydany pod koniec 2017 r. longplay „Kingdoms Disdained”. Uprzedzamy: „Garden Of Disdain” to wyjątkowo mroczny obraz…

Następca wzbudzającego sporo kontrowersji albumu „Illud Divinum Insanus” ukazał się 1 grudnia ub.r. Na „Kingdoms Disdained” amerykańscy pionierzy technicznego death metalu postawili na mocne środki wyrazu, nie ograniczające się wyłącznie do riffów, ale też do ciężkiego, mrocznego klimatu.

– Moim zamiarem było stworzenie obrazu, który odpowiada utworowi – brutalny, oparty na alegorii teledysk do „Garden Of Disdain” komentuje Nadar Sadek, producent klipu.

– Tematem, który powtarza się w teledysku, są zapętlone obrazy nałożone na właściwe ujęcia. Miałem okazję użyć ikonografii stworzonej przez Sumerów, a także mało znanych symboli z dawnych czasów, takich jak Merkaba – wyjaśnia Sadek.

– Nader stworzył najciekawszy i najmroczniejszy obraz, jaki kiedykolwiek widziałem – podsumowuje Steve Tucker, lider Morbid Angel.

Całość sprawdzicie poniżej.

W chwili obecnej skład Morbid Angel promuje „Kingdoms Disdained” koncertami w USA. Nie znamy planów zespołu związanych z występami w Europie.

Ostatni koncert zespołu w naszym kraju miał miejsce 1 grudnia w Warszawie.

Merch Morbid Angel, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz