Kolejne informacje w sprawie nowej płyty Toola

Nowy album Toola wciąż pozostaje w fazie projektów. Podczas gdy zespół pozostaje powściągliwy w udzielaniu jakichkolwiek oficjalnych informacji, do sieci trafiają kolejne przecieki. Według najnowszych doniesień materiał jest już gotowy.

Kiedy wraz z końcem kwietnia Tool wypuścił do sieci pierwszy od ponad 10 lat fragment nowej muzyki, stało się jasne, że wydanie przez Amerykanów kolejnej płyty jest kwestią czasu. Wciąż nie wiadomo, czy następca 10,000 Days” z 2006 r. mógłby ukazać się jeszcze w tym roku, ale jedno jest pewne – prace są w toku.

Podczas jednego ze spotkań z fanami w ramach warsztatów Tool Music Clinics, prowadzonych przez Danny’ego Careya, Justina Chancellora i Adama Jonesa, członkowie grupy podzielili się informacjami na temat wydawnictwa. Jak relacjonuje jeden z uczestników, zespół potwierdził, że nagrane są już partie perkusji, pozostałe zaś wkrótce zostaną dograne. Gotowe są ponadto wszystkie teksty i melodie.

Co ciekawe, choć nie aż tak zaskakujące w kontekście wcześniejszej twórczości Toola, żaden z utworów mających trafić na krążek nie ma mniej niż 10 minut.

Pełną relację z Tool Music Clinics wraz z informacjami przekazanymi przez Danny’ego Careya, Justina Chancellora i Adama Jonesa znajdziecie w serwisie Reddit.

Poniżej udostępniamy opublikowany niedawno fragment nowego utworu Toola.

Przypomnijmy: ostatnim longplayam w dorobku Toola pozostaje „10,000 Days” z 2006 r.

Producentem najnowszej płyty grupy będzie Joe Baresi.

Merch Toola, w tym bestsellerowe koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz