Kłopoty Decapitated. Zespół oskarżony o gwałt zbiorowy

Poważne kłopoty Dcapitated. Po sobotnim aresztowaniu zespołu, które miało miejsce w Santa Ana w USA, muzykom postawiono zarzuty. Miejscowa gazeta „The Spokesman Review”, powołując się na akta sądowe, podaje, że członkowie odpowiedzą za porwanie i gwałt zbiorowy.

To właśnie „The Spokesman-Review”, lokalna gazeta wydawana w Spokane w stanie Waszyngton, jako pierwsza poinformowała o aresztowaniu Decapitated. Według doniesień dziennika członkowie formacji, od końca sierpnia koncertującej w USA w ramach trasy promującej album „Anticult”, zostali zatrzymani pod zarzutem porwania kobiety uczestniczącej w ich koncercie w charakterze fanki. Do zatrzymania doszło w sobotę, 9 września, w Santa Ana w stanie Kalifornia.

Początkowo unikaliśmy pisania o sprawie, czekając na konkretne informacje. Te właśnie się pojawiły. Z najnowszego wydania „The Spokesman Review” dowiadujemy się, że kobieta, która miała zostać uprowadzona, wniosła oskarżenie o porwanie i gwałt zbiorowy.

Gazeta szczegółowo opisuje zdarzenie, jakie miało mieć miejsce 31 sierpnia po koncercie Decapitated w Spokane. Opis bazuje na zeznaniach poszkodowanej. Kobieta miała zostać zaproszona do autokaru Decapitated w momencie, kiedy wraz z przyjaciółką próbowała zrobić sobie zdjęcie z perkusistą drugiego zespołu, który grał z Decapitated (Thy Art Is Murder – red.).

W zespołowym autobusie miało dojść do gwałtu, w którym jak wynika z relacji poszkodowanej, brali udział wszyscy czterej członkowie Decapitated. Druga kobieta miała być zmuszana do seksu oralnego.

Jak podaje „The Spokesman Review”, perkusista Michał Ł. zeznał, że nie rozpoznaje kobiet, które zostały pokazane mu na zdjęciach przez śledczych. Wokalista Rafał P. przyznał, że w autobusie odbywała się impreza i że obie kobiety były na niej obecne. Basista Hubert W. również potwierdził, że kobiety znajdowały się w busie. Wacław K. zeznał natomiast, że widział, jak Rafał P. i Hubert W. uprawiali seks w autobusie, sam jednak nie przyznał się do winy, zgadzając się na pobranie próbki DNA.

Obrońca zespołu zapewnia, że są świadkowie, którzy mogą poświadczyć, że kobiety weszły do autokaru muzyków z własnej woli i że nie zostały zgwałcone. Postępowanie przeciwko Decapitated jest w toku. Grupa cały czas przebywa w kalifornijskim areszcie. Stamtąd ma zostać przewieziona do Spokane.

Komentarze

Dodaj komentarz